×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Anulē visus Rolfam Herisam pasniegtos Austrālijas apbalvojumus

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Pirmdien tika anulēti visi valsts apbalvojumi, kas Austrālijā pasniegti par pedofīliju notiesātajam Rolfam Herisam.

Austrāliešu televīzijas zvaigzne Heriss pagājušogad tika atzīts par vainīgu 12 apsūdzības punktos par seksuālu vardarbību. Laikā no 1968. līdz 1986. gadam viņš uzbruka četrām meitenēm vecumā no septiņiem līdz 19 gadiem.

Par lēmumu atņem visus piešķirtos apbalvojumus paziņoja Lielbritānijas karalienes Elizabetes II pārstāvis Austrālijā ģenerālgubernators Pīters Kosgrovs.

“Paziņojam, ka ģenerālgubernators anulējis Austrālijas ordeņus, kas piešķirti Rolfam Herisam,” teikts paziņojumā.

Herisam tika piemērots piecu gadu un deviņu mēnešu cietumsods. “Nav izrādīta nekāda nožēla par pastrādātajiem noziegumiem,” norādīja tiesnesis Naidžels Svīnijs.

Herisa upuru vidū bija astoņgadīga meitene, kas lūdza viņa autogrāfu, kā arī viņa meitas Bindi bērnības labākā draudzene.

Kā jau ziņots, 2012. gada oktobrī sākās raidorganizācijas BBC bijušās šovu zvaigznes Džimija Sevila tiesāšana par dzimumnoziegumiem pret bērniem. Liecībās izskanēja informācija par vairākiem citiem britu izklaides industrijas darboņiem, kam piedēvēti līdzīgi noziegumi.

Tikko medijos parādījās ziņas par notiesājošu spriedumu Londonas tiesā, Herisa dzimtajā pilsētā sākās kādreiz iemīļotās slavenības piemiņas plākšņu, gleznu un pieminekļu aizvākšana.

Pērtas Modernā skola, kurā Heriss mācījās no 1943. līdz 1947. gadam, noņēmusi divas viņa gleznas, mācību iestādes pārstāvis paziņoja laikrakstam “The West Australian”.

Plānots nojaukt divus Herisa pieminekļus. Pērtas mērs Liza Skafadi teica, ka Herisam veltīta piemiņas plāksne drīzumā tikšot izrakta.

Pērtas priekšpilsētas Basendīnas mērs Džons Gangels sacīja, ka pilsēta, kurā Heriss uzauga, vēlas saraut ar viņu visas saites. “Mums no tā ir jādistancējas,” viņš teica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+