×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Ap 100 cilvēku pie Saeimas piketē pret bēgļu uzņemšanu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pie Saeimas nama notiek partijas "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" un biedrības "Tēvijas sargi" rīkotā publiskā akcija "pret Latvijai uzspiestajiem un valdības šeit prettiesiski ievestajiem nelegālajiem imigrantiem".

Ap 100 cilvēku šovakar pie Saeimas piketēja pret bēgļu uzņemšanu, novēroja aģentūra LETA.

Vairākums protesta dalībnieku bija vecāka gadagājuma cilvēki, taču bija manāmi arī jaunāki, arī daži mazi bērni, kas atnākuši līdzi. Viņiem rokās bija plakāti ar uzrakstiem latviešu un angļu valodā: “Dievs, piedod mūsu valdībai, jo tā nesaprot, ko dara! Latviešu tauta”, “Piekrist uzņemt imigrantus nozīmē parakstīt nāves spriedumu mūsu tautai”, “Stop invaders!”, “Viena Eiropa, vienas kvotas, viens Junkers”, “NĒ latviešu tautas genocīdam”, “Valdība, Tev ir jāpilda tautas griba!” un citi.

Vēl uz kāda plakāta bija attēlots partijas “Vienotība” simbols un uzraksts: “Vienotība – valsts nodevēju partija!” Kādam dalībniekam rokās bija arī plakāts, uz kura attēloti visi ministri, Ministru prezidente un Valsts prezidents, bet blakus rakstīts: “Pieprasām demisiju!” Vēl uz kāda plakāta attēloti teroristi ar ieročiem un uzraksts “Mikrorajonu nākotne?”.

Piketā pusstundas laikā sapulcējās ap 50 dalībnieki. Piketētāji vienojās kopīgā sauklī un izkliedza: “Imigrantiem nē!” Kāds vecāka gadagājuma kungs izkliedza repliku, ka “nevarot ciest, ka Latvijai nodara pāri”. “Es kliegšu un turpināšu kliegt – pederastus ārā, okupantus ārā!” paziņoja visai agresīvi noskaņotais piketētājs.

Pie piketētājiem iznāca deputāts Andrejs Klementjevs (S), kurš žurnālistiem sacīja, ka “Saskaņai” šajā situācijā rūp, cik aizsargāti varēs justies iedzīvotāji imigrantu uzņemšanas laikā. Viņš skaidroja, ka piketi, visticamāk, tiek organizēti tāpēc, ka iedzīvotāji baidās par ekonomikas līmeņa krišanos valstī līdz ar imigrantu iebraukšanu.

Piketa dalībniece Valērija aģentūrai LETA sacīja, ka tik tiešām tic, ka politiķi varētu piketētājus uzklausīt un mainīt lēmumu par bēgļu uzņemšanu. “Viņiem beidzot vajadzētu saprast, ka nevar tik daudz cilvēku uzņemt tik mazā valstī. Vakar vien redzēju, kā divi aziāti aplaupa vīrieti pie kanālmalas. Neviena tur nebija – ne policijas, ne kāda cilvēka,” apgalvoja kundze.
Piketa organizators, nacionālās savienības “Taisnīgums” pārstāvis Valters Grīviņš žurnālistiem pauda cerību, ka politiķi uzklausīs piketētāju saucienus. “Viņiem gan ir citas prioritātes tagad – izpārdot “airBaltic” nezināmiem spekulantiem,” pauda Grīviņš.

Vēl kāda vecāka gadagājuma piketa dalībniece Solveiga aģentūrai LETA sacīja, ka neiestātos pret imigrantu uzņemšanu, ja valsts vara varētu tautai apliecināt, ka pēc kara beigām viņi dosies atpakaļ uz savu valsti. Pašreiz jau Rīgā esot par daudz imigrantu, kas ņirgājoties par vietējiem un neko nedarot. Solveiga atzina, ka netic, ka šis pikets varētu mainīt valdības lēmumu. “Viss jau ir izlemts!” atzina sieviete, kopā ar līdznācējām norādot, ka piketā piedalās, lai pēcāk būtu sajūta, ka darījušas visu, kas viņu spēkos, lai iestātos pret imigrantu uzņemšanu.
Kā ziņots, partija “Nacionālā savienība “Taisnīgums”” un biedrība “Tēvijas sargi” šodien rīko trešo publisko akciju “pret Latvijai uzspiestajiem un valdības šeit prettiesiski ievestajiem nelegālajiem imigrantiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Reāli paliek kauns dzīvot Latvijā šādu piketu dēļ!

  2. Palīdzēt vajag Āfrikā, nevis vilkt viņus uz Eiropu !!!

  3. Kas breec par .., tie ir Putina skolnieki. Kapees nebrauc zu Peterpili un tur nebreekaa? Mana vecaamaate dziivoja Pleskavaa un vinja man stastija,ko piedziivoja vinjas krievu kalpones. Pashas savaa gjimenee!

  4. Malači, kas atnāca! Ir jāprotestē aizvien skaļāk, lai taukos ieslīgušie deputāti saprot, ka viņi nevarēs mūžīgi uzspiest visai tautai savu lierālisma politiku!

Draugiem Facebook Twitter Google+