Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Kā naudu šogad tērēs pašvaldības? 16

Foto – Shutterstock

Gandrīz visas pašvaldības jau tikušas pie sava šā gada budžeta. Vaicāju pašvaldību vadītājiem par finansiālām iespējām, prioritātēm tēriņos un lielākajiem ieguldījumiem.

 

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Šā gada budžets ir par 800 tūkstošiem eiro lielāks nekā iepriekšējā gadā. Par galveno prioritāti izvirzījām iedzīvotāju labklājību. No 1. septembra brīvpusdienas saņems arī 11. un 12. klašu audzēkņi – tātad nu jau visi skolēni. Varam atmaksāt braukšanas izdevumus novada robežās ne vien visiem skolēniem, bet arī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņiem. Būtiskākie darbi ir Kuldīgas sporta skolas rekonstrukcija un peldbaseina būve, Jelgavas un Graudu iela, kas pieved pie vairākiem uzņēmumiem, rekonstrukcija, mūsdienīga pansionāta atklāšana pie Kuldīgas slimnīcas. Tikpat svarīga ir arī veco ēku sakārtošana gan pilsētā, gan pagastos. Īpašu uzmanību pievēršam vecpilsētas glābšanas programmai, no pašvaldības puses par 50 procentiem sedzot remontdarbu izmaksas, kas stimulē īpašniekus savest ēkas kārtībā. Šogad jāpabeidz vecā rātsnama restaurācija un pie šīs ēkas jāatklāj Ēvalda Valtera skulptūra. Mums kā tūrisma un kultūras novadam svarīgi būs labi noorganizēt pirmos Kurzemes dziesmu svētkus, devīto Starptautisko čellistu festivālu un taku skrējienu “Stirnubuks”, kurā būs arī jāšķērso visā Latvijā populārā Ventas rumba.”

 

Vents Krauklis, Valkas novada domes priekšsēdētājs: “Vēlos vairāk pateikt par to, kas mums jāveic sakarā ar īpatnējo stāvokli mūsu Valkas un igauņu Valgas sakarā. Lai arī abu pašvaldību sadarbība ar katru gadu kļūst arvien ciešāka, mums jo­projām jārisina daudzas kopējās problēmas dažādās jomās – izglītībā, veselības aprūpē, uzņēmējdarbībā, transportā, kopējā pilsētvidē. Labs pamats tika ielikts diskusijā “Valga un Valka – pārrobežu sadarbība un pārvaramie šķēršļi”. Novada šā gada budžets, ko apstiprināsim ceturtdien, ir tikai nedaudz labāks par pagājušā gada budžetu. Viens no iemesliem, kāpēc tas tā, – ap 1000 mūsu cilvēku deklarējušies Igaunijas pusē, kur ir labāk pieejami medicīnas pakalpojumi. Taču šie cilvēki turpina dzīvot Valkā, tā radot budžetam pusmiljona zaudējumus. Tāpēc vēl jo vairāk gaidām atbalstu no valsts, lai mēs varētu palielināt savu veselības pakalpojumu pieejamību. Nav taču normāli, ka cilvēkam pie ārsta jābrauc uz Valmieru. Tāpēc nevar pārmest, ka viņš pēc medicīniskās palīdzības vēršas tepat Valgā. Ļoti ceram arī, ka Eiropas Komisija apstiprinās Valkas–Valgas centra pārbūves projektu, kura īstenošana mums palīdzētu vairāku citu jautājumu risināšanā, piemēram, privātā biznesa attīstībā, palielinot darba devēju skaitu. Kuru katru brīdi izsludināsim starptautisko skiču projektu Valkas–Valgas centra pārbūvei robežas zonā.”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mūsu galvenie darbi – pabeigt sākto Eiropas Savienības struktūrfondu finansēto projektu īstenošanu un sagatavot tehnisko dokumentāciju jauniem projektiem, kas saistīti ar pilsētas infrastruktūras attīstību un sakārtošanu. Esam optimisti, lielākā daļa dokumentācijas jau sagatavota, uz jaunajiem struktūrfondu līdzekļiem liekam lielas cerības. Protams, ka tāpēc šogad mums nāksies veikt budžeta grozījumus. Pamatbudžets celtniecības jomā lielāko ieguldījumu – 3,4 miljonus eiro – paredz Rēzeknes olimpiskā centra būvniecības turpinājumā. Prāvus līdzekļus ieguldīsim arī Rūpnīcas un Metālistu ielas rekonstrukcijas pabeigšanā, Bukmuižas ielas posma remontdarbos, sporta pārvaldes stadiona rekonstrukcijā, nakts patversmes–atskurbtuves iekārtošanā. Sakarā ar to, ka šogad Rēzeknē mācīsies vairāk skolēnu nekā pērn un ir jārisina dažādas skolu darba problēmas, izglītības nozare tērēs gandrīz 12 miljonus eiro. Kultūrai, atpūtai un sportam tērēsim 7,2 miljonus eiro.”

LA.lv