×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Ap 200 bezdarbnieku iesaistīs profesionālās apmācībās

Metinatajs

Nākamajā gadā sešus mēnešus – no 1.janvāra līdz 30.jūnijam – aptuveni 200 bezdarbnieku tiks iesaistīti izmēģinājuma projektā profesionālai apmācībai noteiktās profesijās. To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi noteikumos, ko šodien atbalstīja valdība.

Bezdarbniekus nosūtīs uz konkrētām valsts profesionālās izglītības iestādēm, kur mācību materiāli tehniskā bāze uzlabota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu, portālu “LA.lv” informēja LM.

Ministrijā skaidro, ka izmēģinājuma projekta mērķis ir veicināt ERAF izglītības infrastruktūrā ieguldīto līdzekļu izmantošanu un vienlaikus nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu bezdarbniekiem, tai skaitā motivēt valsts izglītības iestādes uzturēt augstas kvalitātes apmācības procesu.

Plānots, ka izmēģinājuma projektā 200 bezdarbniekus iesaistīs visos Latvijas reģionos un viņi varēs mācīties noteiktās profesionālās tālākizglītības programmās, piemēram, gāzmetinātājs, auto atslēdznieks, galdnieka palīgs, šuvējs u.c.

Pēc izmēģinājuma projekta noslēguma vērtēs tā rezultātus un lems par turpmāku bezdarbnieku apmācību piedāvājuma paplašināšanas nepieciešamību valsts un pašvaldību dibinātajās izglītības iestādēs.

Paredzēts, ka izmēģinājuma projekta ietvaros apmācību izdevumiem būs nepieciešami apmēram 205 400 latu, ko plānots finansēt no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+