×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Ap 30 cilvēku piketā pie valdības ēkas aicina atteikties no bēgļu uzņemšanas (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Pie Ministru kabineta notiek biedrības "Antiglobālisti" rīkotais mītiņš, pieprasot valdību atteikties no bēgļu uzņemšanas, saistībā ar Francijā notikušajiem terora aktiem.

Pieprasot valdību atteikties no bēgļu uzņemšanas, Francijā notikušo teroraktu dēļ mītiņā pie Ministru kabineta šodien bija pulcējušies apmēram 30 cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēki rokās turēja dažādus plakātus, piemēram, ar uzrakstiem: “Nē “Allah Akbar” teroristiem Latvijā”, “Mēs negribam Latvijā nelegāļus no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem – mēs gribam atpakaļ savējos, kuri bija spiesti bēgt no šīs valsts!”.

Savukārt kādu plakātu rotāja jautājums “Vai tādu mēs gribam Latvijas nākotni?”, kas ilustrēts ar lata monētu, kur Mildas vietā ir afrikāņu sieviete.
Kāds no piketa dalībniekiem bija paņēmis līdzi arī Latvijas karogu.

Kā novēroja aģentūra LETA, pikets raisīja interesi garāmgājējos.

Mītiņu rīkoja biedrība “Antiglobālisti”, un dalībnieku vidū bija gan biedrības biedri, gan vecāka gadagājuma cilvēki.

Biedrības “Antiglobālisti” līderis Andris Orols norādīja, ka pēc protesta Ministru kabinetā tiks iesniegts biedrības iesniegums, kurā “Antiglobālisti” aicinās respektēt Latvijas sabiedrības vairākuma gribu un atteikties no bēgļu uzņemšanas plāniem. Orols, neko nekonkretizējot, norādīja uz kādu socioloģisko aptauju, pēc kuras rezultātiem 90% respondentu esot bijuši pret imigrantu uzņemšanu, taču šie dati netiekot ņemti vērā.

Savukārt kāds cits “Antiglobālistu” biedrs aicināja “vērt durvis ciet”, jo neesot iespējams atšķirt, kurš no imigrantiem ir terorists un kurš tāds nav. “Valdībai un Saeimai ir jābūt gudrai un jāaizver durvis, pirms sākušas līt asinis,” sacīja piketa dalībnieks.

Kā novēroja aģentūra LETA, starp piketa dalībniekiem bija arī vairāki agresīvāk noskaņoti vīrieši, no kuriem vienam bija viedoklis pilnīgi par visu, savukārt otrs aģentūrai LETA pauda, ka būtu nepieciešams ņemt rokā mēslu dakšas un tādā veidā doties pie valdības.

Savukārt piketa dalībnieks Egils Dambis, atsaucoties uz savu pieredzi saskarsmē ar libāniešiem un sīriešiem, norādīja, ka bažām par viņu tikumiem un attieksmi pret sievietēm esot pamats. “Nevēlos, lai mana meita ietu uz ielas un par sevi baidītos. Latvijai vajadzētu darīt tāpat kā Polijai un atteikties no bēgļu uzņemšanas,” sacīja piketa dalībnieks.

Tāpat antglobālisti vēlas norādīt uz pagājušajā nedēļā Rīgas domē iesniegto dokumentu, kurā parakstījušies vairāk nekā 500 rīdzinieku, izsakot vēlmi pašiem lemt par bēgļu uzņemšanu.

Kā ziņots, biedrība “Antiglobālisti” rīkoja mītiņu, lai “sakarā ar teroraktiem Francijā pieprasītu valdībai atteikties no bēgļu uzņemšanas”, aģentūru LETA iepriekš informēja biedrības vadītājs Orols.

Jau vēstīts, ka 13.novembrī vairāk nekā 500 rīdzinieku Rīgas pašvaldībai arī iesniedza kolektīvo iesniegumu, norādot, ka “paši vēlas lemt bēgļu uzņemšanas jautājumu, nevis pildīt nedemokrātiskus valdības rīkojumus”. Rīgas domes pārstāvis Vidauskis aģentūrai LETA apliecināja, ka iesniegums domē saņemts un tiks izvērtēts likumā noteiktā kārtībā un termiņos.

Jau vēstīts, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par teroraktiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Uzbrukumi notika sešās vietās Parīzē, un tos īstenoja septiņi teroristi, no kuriem seši uzspridzinājās, bet vienu nošāva policija.
Teroristi darbojās trīs komandās un bija bruņojušies ar Kalašņikova automātiem un pašnāvnieku vestēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Izrādās, ka jau 2012./13. gadā, tātad pirms 4 gadiem, kad pie varas bija Dombrovskis, valsts iestādēm tika dots uzdevums visu sagatavot 5 000 līdz 20 000 bēgļu uzņemšanai Latvijā.
  TĀTAD PIRMS 4 GADIEM JAU BIJA ZINĀMS UN TIKA PLĀNOTS, KA JĀTUR VAĻĀ ROBEŽAS UN EIROPĀ BŪS JĀIELAIŽ NELEGĀLO MIGRANTU STRAUME!

  Uz Austrumiem kādreiz pārcelto eiropiešu uzņēmumu izmaksas aug, peļņa samazinās, tāpēc uzņēmumi sāk atgriezties atpakaļ. Pieaug prasība pēc lēta darbaspēka tepat. Vācija un citas EU „vecās republikas” skatījās uz Vidējiem Austrumiem un gaidīja piemērotu brīdi.

  Šopavasar Merkele deva politisku signālu: WILKOMMEN! Un musulmaņu migrantu uzvaras gājiens varēja sākties. Neviens nerēķinājās ar sekām. Peļņa tāpat būs, ja strādās kaut ceturtā, kaut piektā daļa no migrantiem. Ne žēlums par bēgļiem, bet – PEĻŅA über alles!

  Tātad viss bija sen zināms. Viss tika plānots. Tāpēc velti te ko pārmest valdībai un Straujumai, jo šis ir Briseles uzspiestais diktāts, – Straujumai, pretēji viņas pašas gribai, tāpat kā mums visiem, ir jāsakož zobi un rīkojums jāpilda, ja esam EU. Mēs varam tikai ar viltību un gudrību samazināt trieciena spēku. Izturēsim!

 2. 30 cilvēki? Oho, tas nu gan ir ļoti iespaidīgs pikets, 100% atstās ļoti pamatīgu ietekmi valdības acīs… es ar pilnu pārliecību uzskatu, ka pēc šī piketa tiks pieņemti jauni likumi saistībā ar imigrantiem.

  Lūdzu šeit ir priekšlikums: Par cik mēs uzņemam bēgļus, mums vajadzētu izrādīt savu viesmīlību un cieņu pret šiem imigrantiem. Tajā brīdī kad viņi ierodas valstī, viņiem vajadzētu “obligāti” nobaudīt mūsu tradicionālo Latviešu ēdienu, pelēkos zirņus ar speķi. Ja viņi nespēj cienīt mūsu valsts tradicionālo ēdienu, tad mums jāizrāda tāda paša necieņa pret viņiem un skaidri izklāstīt šiem “bēgļiem”, ka viņiem vietas Latvijā nav!

 3. Kāpēc es joprojām nekur neesmu izlasījusi īstos iemeslus, kāpēc Vienotība tik ļoti vēlas šos bēgļus un jo vairāk jo labāk. Straujuma, Āboltiņa un visa pārējā Vienotības varza stāsta, cik ļoti vēlas palīdzēt, ka šie būs labie, kas nāks pie mums, bet vai tā ir patiesība. Diemžēl nav! Ja sīkumos neiedziļināties, tad nu tā virspusēji paskatamies kas notiek, pēc visām ES regulām, MK noteikumiem utt. Sakarā ar to, ka Latvijā ļoti strauji krītas dzimstība, ļoti daudzi bēg no Latvijas ekonomisko pamatojumu dēļ. Tātad, kas notiks Latvjā? Latvijā trūkst iedzīvotāju un ES naudas tiek maksātas pamatojoties uz ko? Uz iedzīvotāju skaitu. Kā arī pie noteikta cilvēku skaita 100 galvas būs jāsamazina uz 50. un tā tālāk un tā joprojām, ļoti ļoti daudz naudas….. Vienotība ir visu izdomājusi uz priekšu. Tikai žēl, ka izejot no naudas vienībām, nevis cilvēciskā faktora. Jo pie šādas situācijas, ja tiks uzņemti bēgļi, Latvija kā tāda beigs pastāvēt pēc gadiem 3, varbūt 5. Mums ir ļoti maza valsts ar mazu iedzīvotāju skaitu, ja tūlīt netiks izdarīts tas, kas ir jādara, diemžēl nākotnes mums nebūs.

 4. Kādu nākotni gribam ? Atbildēt

  Guliet, guliet, rīdzinieki !
  Redzēsim, kā tad gulēsit, ja,nedod Dievs, sprādzieni
  skanēs mūsu Rīgas ielās !

 5. Piekrītu visam,ko teica protestētāji.NĒ pasaules vazaņķiem !

 6. Runā ,ka neviens no valdības neiznāca parunāt ar piketētājiem. Pareizi. 30 cilvēki valdībai un Saeimai pašlaik neko nenozīmē. Tuvosies velēšanas ,tad gan solītājiem no visiem ķermeņa caurumiem līs ārā medus.
  Nākošā dienā pēc vēlēšanām izkāps no medus peļķes ,noskurināsies un aizies , aizmirsdami par solīto. Un tā līdz nākošām vēlēšanām.

  • Interesanti, uz kurieni “valdošie” ņems kājas pār pleciem,
   ja gadījumā ļembasts ies vaļā Latvijā ?
   Vai sekos Krištopanam ?

Draugiem Facebook Twitter Google+