×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Ap Brīvības pieminekli izveidotas barjeras, pulcējas policisti

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar leģionāru atceres pasākumiem un to pretinieku aktivitātēm pagājušajā naktī ap Brīvības pieminekli izveidotas nožogojošās barjeras, novēroja aģentūra LETA. Jau rīta agrumā Brīvības pieminekļa tuvumā un Vecrīgā pulcējās vairāki desmiti policistu, apkārtnē izvietoti policijas transportlīdzekļi. Apkārtnes pārmeklēšanai tiek izmantoti suņi.

Nekādas sabiedrisko organizāciju aktivitātes pagaidām pie pieminekļa nebija vērojamas.

Rīgas centrā šodien notiks vairāki pasākumi, kuros dažādas organizācijas paudīs pretējus viedokļus par leģionāru piemiņas godināšanu.

No plkst.10 pie Brīvības pieminekļa sāksies dažādi latviešu leģionāru atceres pasākumi – no plkst.10 līdz 14 Aspazijas bulvāra un Brīvības ielas krustojumā, pie “Laimas” pulksteņa, biedrība “Gustava Celmiņa centrs” pieteikusi piketu, kurā varētu pulcēties ap 20 domubiedru.

Organizācijas “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas domubiedri pēc latviešu leģionāriem veltītā piemiņas dievkalpojuma Rīgā, Doma baznīcā, dosies gājienā cauri Vecrīgai uz Brīvības pieminekli, lai tur noliktu ziedus. Plānots, ka gājienā no plkst.11 līdz 13 piedalīsies aptuveni 300 cilvēku.

Savukārt biedrība “Apvienība pret nacismu” pieteikusi uzreiz trīs pasākumus vienu pēc otra, kurā plāno paust pretēju viedokli leģionāru piemiņas godinātājiem. Vienlaikus ar “Gustava Celmiņa centru” apvienība uz Raiņa bulvāra trotuāra pie Brīvības pieminekļa no plkst.10 līdz 13 rīkos sapulci un piketu “pret nacisma glorifikāciju Latvijā”, kurā varētu piedalīties ap 100 domubiedru. No plkst.10.15 līdz 10.45 aptuveni 20 apvienības domubiedru noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, un šo akciju viņi plāno atkārtot arī no plkst.14.30 līdz 15.30.

Savukārt pie centrālās dzelzceļa stacijas pulksteņa šodien plkst.10.15 pulcēsies apvienības “Sociālais bloks” domubiedri, lai ar elektrovilcienu plkst.10.50 dotos uz Salaspils memoriālo ansambli, un laikā, “kad Rīgā, vienā no Eiropas valstu galvaspilsētām, notiek nacistu un viņu piekritēju kopējais gājiens”, plkst.12 noliktu pie memoriāla ziedus nacistiskā genocīda upuru piemiņai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+