×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Ap cietumiem vienā laidā lidinās bezpilotu droni (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto.

Divu gadu laikā pie ieslodzījuma vietām reģistrēti ap 30 neatļauti bezpilota lidaparātu lidojumi, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Māris Stivrenieks.

To viņš pastāstīja, atbildot uz deputāta Jura Vectirāna (ZZS) attiecīgu vaicājumu. Pēdējais konstatētais gadījums bijis kādas personu grupas organizēts bezpilota lidaparāta lidojums Valmierā, kas sadarbībā ar Valsts policiju veiksmīgi atrisināts, pavēstīja Stivrenieks.

Deputāts Ringolds Balodis vērsa uzmanību, ka reālais bezpilota lidaparātu lidojumu skaits pie ieslodzījuma vietām varētu būt divreiz vai pat trīsreiz lielāks. Ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāvis atzina, ka minētais skaitlis attiecas tikai uz reģistrētajiem gadījumiem.

Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja Kristīne Ķipēna komisijas sēdē vērsa uzmanību, ka ir cietumi, kur ne tikai pa gaisu, bet arī pa ūdeni ir iespējams “kaut ko nogādāt”.

Kā ziņots, Aizsardzības komisija šodien nolēma atkārtoti vērsties pie valdības, prasot nekavējoties sākt “jumta likuma” veidošanu bezpilota lidaparātu regulējuma uzlabošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tā lūk dzīvojam problēma ne no kā. IeM/TM tak jazina ka kompaktas pretdronu sistēmas atkarībā no raksturlielumiem maksā no 60.000$ līdz 300.000$. Turklāt ražotāji atrodas gan Lielbritānijā,Vācijā,Francijā,ASV,Ukrainā….visur tur kur nodarbojas ar teh.jaunradi. Cietumi -atsvešinājuma zona pārklāj PR2-400/500m kurā tiek slāpēti radiodiapozona GPS/GSM/3G/4G/5G frekvences tai skaitā droni pārvaldes 1,6-2.2 Ghz .

  2. Snaiperiem treniņš , kādus desmit notrieks vairāk nelidos.

  3. Ha ha …. ja pilots nav lidaparāta kabīnē , tas nenozīmē ka viņa nav .

Draugiem Facebook Twitter Google+