Latvijā
Politika

AP iesniedz Bordāna partijai dokumentu, kurā uzskaitīti valdībai būtiskie darbi0


“Attīstībai/Par!” pārstāvji – valdes loceklis Andris Skride (no labās), līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji – valdes locekle Juta Strīķe, valdes priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns un Tālis Linkaits tikšanās laikā “Attīstībai/Par!” birojā, kurā pārrunā iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā, 17.10.2018.
“Attīstībai/Par!” pārstāvji – valdes loceklis Andris Skride (no labās), līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji – valdes locekle Juta Strīķe, valdes priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns un Tālis Linkaits tikšanās laikā “Attīstībai/Par!” birojā, kurā pārrunā iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā, 17.10.2018.
Foto: LETA

Apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) un Jaunā konservatīvā partija (JKP) pēc divpusējās tikšanās uzvēra nepieciešamību strādāt pie valdības veicamo darbu saraksta.

AP politiķis Juris Pūce pēc partiju tikšanās žurnālistiem sacīja, ka abi politiskie spēki ir līdzīgos uzskatos attiecībā uz fāzi, kurā ir sarunas par valdības izveidi, un to, kas būtu jādara. Proti, ir jāstrādā pie kopīgas valdības darbu programmas un prioritātēm, norādīja Pūce.

AP un JKP esot diezgan daudz kopīgā, bet ir arī jautājumi, kur nepieciešamas padziļinātas diskusijas, tāpēc tikšot meklēts formāts, kurā turpināt konsultācijas.

JKP vadītājs Jānis Bordāns arī teica, ka pašlaik politiķi sarunās nonākuši pie punkta, kurā sāk runāt par konkrētiem darbiem, kas būtu ierakstāmi valdības deklarācijā. JKP un AP gan esot atšķirīga pieeja, jo JKP mudinājusi šo sarunu uzticēt ekspertiem par katru nozari, cilvēkiem, kuriem būtu jāpilda konkrēta programma.

AP iesniedz JKP dokumentu

AP iesniedza JKP arī dokumentu, kurā uzskaitīti valdībai būtiskie darbi. Pūce norādīja, ka tuvākajās dienās šo dokumentu publiskot neplāno, bet tas tikšot izdarīts vēlāk. Bordāns sacīja, ka pagaidām nevar komentēt šo dokumentu, bet vairākos jautājumos tajā neesot konkrētības.

Bordāns apliecināja, ka JKP joprojām uztur sarkano līniju pret sadarbību ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet AP rīt plāno tikties ar šo politisko spēku. Pūce atkārtoti pauda, ka pašlaik nevajadzētu veidot jaunas robežas sarunām ar politiskajiem spēkiem.

Pūce norādīja, ka jaunajā Saeimas sasaukumā strādās politiskie spēki ar ideoloģiskām atšķirībām. Viņš kā piemēru minēja nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – AP ar šo partiju atsevišķos jautājumos ir ideoloģiskas atšķirības, tāpēc, jau veidojot valdību, būtu svarīgi to izrunāt. Ir jāgūst skaidrība, ka partneri plāno rīkoties, vai ir iespējams kompromiss, klāstīja Pūce.

“Ja mēs to neizrunājam, tad valdība tiek būvēta uz tāda pamata, kur var parādīties plaisas,” uzsvēra politiķis, piebilstot, ka Saeimā ievēlētas amatpersonas ir atbildīgas par rīcībspējīgas valdības izveidi.

Taujāts, cik ilgi partijām vēl būtu jārunā par darbiem līdz vienotos vismaz par koalīcijas modeli, Pūce atbildēja, ka sarunas turpinās tik ilgi, cik vajadzēs.

Runājot par AP noraidījumu JKP izteiktajām piedāvājumam, Bordāns norādīja, ka “nesadzirdēja “ne””, jo sarunas notiekot kā plānots – par veicamajiem darbiem. Pūce gan piebilda, ka jautājums par amatiem nav vietā, kamēr nav vienošanās par darbu sarakstu.

VL-TB/LNNK iestājas par “latvisko spēku koalīciju”

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) mudina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nominēt premjera amata kandidātu, kurš varētu “apvienot iespējami lielāku latvisko spēku koalīciju”.

VL-TB/LNNK ir sniegusi atbildi par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvājumu topošās valdības modelim. Tajā VL-TB/LNNK uzsver, ka iestājas par iespējami plašu latvisko spēku valdību.

“Diemžēl šobrīd partijām par to nav izdevies vienoties. Lai virzītos tālāk, nacionālā apvienība aicina Valsts prezidentu tikties ar politiskajiem spēkiem un izvirzīt premjerministra kandidātu, vadoties no prezidenta iepriekš paustajiem uzstādījumiem un kandidāta spējas apvienot iespējami lielāku latvisko spēku koalīciju,” norāda VL-TB/LNNK.

Partijai arī nosauc VL-TB/LNNK prioritātes, kuras būtu jāņem vērā jaunajai valdībai, – apņemšanās Latvijai kļūt par ģimenēm draudzīgāko valsti, latviešu valodas lomas stiprināšana un atbildīga imigrācijas politika.

Saistītie raksti

VL-TB/LNNK ir gatava sadarboties un turpināt tālākas sarunas ar visiem trim jaunajiem politiskajiem spēkiem, kas uzņēmušies iniciatīvu valdības veidošanas sarunās.

Kā ziņots, pašlaik notiek partiju divpusējās tikšanās, lai diskutētu par topošās valdības izveidi. Pašlaik iniciatīvu uzņēmušas trīs politiskie spēki – JKP, “KPV LV” un apvienība “Attīstībai/Par!”.

Ceturtdien un piektdien politiskajiem spēkiem sāksies konsultācijas ar Valsts prezidentu.

LA.lv