Mobilā versija
+2.0°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
12. septembris, 2017
Drukāt

Apaļās auduma mandalas: Dizaineres Gunas Baueres tepiķīši no atgriezumiem iederas visur (2)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Šujot kleitas un mēteļus, dizainerei Gunai Bauerei rodas daudzi laba auduma atlikumi, no kuriem viņa veido apaļus tepiķīšus.

 

No sienu gleznojumiem pie auduma

Doma par mākslinieces karjeru Gunai radās, ietekmējoties no vecākās māsas Baibas, kas mācījās “lietišķajos” (tagad Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola). Tas bija tik stilīgi un interesanti, šajā skolā tapa tik svarīgas lietas! Pabeigusi Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Reklāmas dizaina nodaļu, Guna saprata, ka negrib nodarboties ar tīro reklāmu. Viņa kļuva par interjeristi un specializējās sienu dekoratīvos gleznojumos. Kopā ar vīru nostrādājusi pārdesmit gadu šajā smalkajā, bet ar celtniecību saistītajā arodā, Guna saprata, ka pietiek. Tik daudz krāsu, izgarojumu, putekļu un mitruma pa šiem laikiem ir uzņemts! Dizainere paņēma vairākus gadus īsu meditatīvu pauzi.

Un atkal vecākā māsa bija tā, kas Gunu ierosināja ražot dizaina priekšmetus lietišķās mākslas tirdziņiem. Vispirms Guna devās māsai palīgā uzstādīt telti, tikt galā ar transportu, patirgot un tā pamazām arvien vairāk pati iesaistījās. Abām māsām gaumes sakrita un drīz ekspozīciju tās jau veidoja kopā. Nu jau Gunai ir izveidots savs zīmols “gunaguns” un organizatoriskos darbos piepalīdz meita Luīze, kas arī apgūst lietišķo mākslu.

Kā pirmie lietišķās mākslas darinājumi Gunai tapa linu kaklarotas ar upes pērlēm un dabiskajiem akmeņiem. “Par kaklarotu izgatavošanas tehniku es teiktu, ka tās ir pīti vīti tamborētas,” stāsta māksliniece. “Un, lai kaklarotas būtu uz kā labāk eksponēt, es sāku šūt linu kleitas, žakarda žaketes un mēteļus,” viņa piebilst.

Gunas šūtās linu kleitas ir lakoniskas, brīvi krītošas, piemērotas gan smalkai meitenei, gan, kā joko pati māksliniece, “staltām dāmām, kuras ir pati pilnība”. Kā lielāko pasūtījumu māksliniece min linu kleitas Parīzes latviešu kora dāmām. Drīz parādījās arī citas idejas, piemēram, viens no dizaineres “īpašajiem” darbiem ir stilizētas atstarojoša auduma rozes ar pērlēm vidū. Tās var piespraust pie cepures, mēteļa vai pie somas. Roze kalpo gan kā modes aksesuārs, gan kā efektīgs atstarotājs tumšajā laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

VID atlaidis 10 darbiniekus (2)Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šogad uz ierosināto disciplinārlietu pamata no darba atbrīvoti 10 darbinieki.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+