Aparjodam sudrabs PK junioru pirmajā posmā kamaniņu braukšanā 0

Latvijas jaunais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods piektdien izcīnīja otro vietu Lillehammerē notiekošā Pasaules kausa pirmā posma sacensībās junioriem.
Lai arī uzrādīts labākais starta laiks, Aparjods pēc pirmā brauciena ieņēma ceturto vietu, no līdera vācieša Markusa Hummera atpaliekot par 0,378 sekundēm.
Savukārt otrajā braucienā latvietis uzlaboja savu sniegumu, spējot pakāpties par divām pozīcijām un izcīnīt sudraba godalgu. Pirmo vietu izcīnīja Hummers, no kura Aparjods atpalika par 0,471 sekundi. Tikmēr pie bronzas tika austrietis Jonass Millers, kurš atpalika vēl par 0,147 sekundēm.
Cits Latvijas sportists Gunārs Bergs pēc pirmā brauciena bija devītais, taču divu braucienu summā pakāpās uz augsto septīto vietu. Savukārt Ralfs Bērziņš pēc pirmā brauciena bija 11.ātrākais, taču sacensību noslēgumā ierindojās desmitajā vietā.
Tikmēr meiteņu konkurencē Kendija Aparjode pēc pirmā brauciena bija septītā, taču otrajā braucienā nefinišēja, sacensības noslēdzot bez rezultāta.
Jau vēstīts, jauniešu divnieku ekipāža Aksels Tupe un Kaspars Šļahota ceturtdien izcīnīja ceturto vietu, divu braucienu summā no uzvarētājiem vāciešiem Fēliksa Švarca un Lukasa Guflera atpaliekot par 2,252 sekundēm.
Tikmēr jauniešu sacensībās meitenēm devīto vietu izcīnīja Sigita Bērziņa. Divas pozīcijas zemāk finišēja Elīna Ieva Vītola. Savukārt 19.pozīciju ieņēma Anda Upīte, bet Anna Saulīte, kura startē zem Austrijas karoga, atradās piecas vietas zemāk.
Sacensībās jauniešiem Lukass Krasts ieņēma 11.pozīciju. Vietu zemāk finišēja Edgars Karnītis, kamēr Roberts Plūme ieņēma 20.pozīciju.
Kā zināms, oktobra sākumā divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis gadu pēc karjeras beigām atgriezās kamaniņu sportā un sāka strādāt par Latvijas junioru izlases mehāniķi.
“Es uz šo Pasaules kausa posmu skatos kā uz atskaites punktu, kas beidzot parāda objektīvus rezultātus un mūsu spēku samērus, kā arī lietas, pie kurām vēl nopietni jāpiestrādā,” ceturtdienas startus komentēja Rubenis.
Pasaules kausā jauniešiem un junioriem šajā sezonā tiks aizvadīt seši posmi. Otrais posms nākamajā nedēļas nogalē norisināsies Siguldā.