×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Aparjode: Patīkami, ka ceļa sākums ir izdevies

Juris KalniņšJuris Kalniņš

Nedēļas nogalē Siguldā pulcējās labākie kamaniņu braucēji no Eiropas un ne tikai. Lielākais prieks bija Aparjodu ģimenei – Kristers (15) un Kendija (17) izcīnīja sudraba godalgas Pasaules kausā jauniešu grupā. Par abiem bērniem priecājās mamma un trenere Aiva Aparjode, kura ir bijusī kamaniņu braucēja, pirms astoņiem gadiem Turīnas olimpiskajās spēlēs ieņēma 18. vietu.

“Es pirms četriem gadiem sāku strādāt par treneri, savācu Saulkrastos grupiņu un arī mani bērni gribēja trenēties,” “LA” sacīja Aiva Aparjode. “Raksturos viņi ļoti dažādi – Kristeram ir dotības, sanāk braukšana. Viņš ir viens no jaunākajiem savā grupā un tajā varēs startēt vēl divus gadus. Ceram, ka izdosies aizbraukt uz 2016. gada Jaunatnes ziemas olimpiādi. Gan jau vēlāk sapratīs, ka, lai ietu uz priekšu, jāiegulda lielāks darbs. Savukārt, Kendija jau no mazotnes bijusi ļoti apņēmīga un visu panāk ar darbu. Ja kaut ko ieņem galvā, darīs visu, lai sasniegtu.

Šī ir pirmā pilnā sezona, kad braucam arī uz posmiem ārzemēs. Forši, ka viņiem jau sanāk labas lietas, bet nedrīkst sapriecāties. Īstais darbs sāksies junioros un tad jāskatās, kā klāsies pie pieaugušajiem. Bet, protams, patīkami, ka ceļa sākums ir izdevies.

 

Viņiem vecuma starpība ir nedaudz lielāka par gadu, abi mācās Murjāņu Sporta ģimnāzijas 10. klasē. Pulciņos bērni visu ko spēlējuši – basketbolu, florbolu. Joprojām nodarbojas ar orientēšanās sportu – Kendija ir Latvijas izlasē un arī Kristers pārstāvējis valsti, pērn pasaules skolu čempionātā Portugālē izcīnīja trešo vietu. Taču tas ir kā hobijs, kas pakārtots kamaniņu sportam. “

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+