Foto – Juris Kalniņš

Aparjods izcīna septīto vietu PK pirmajā posmā 0

Jaunais Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien, sekmīgi veicot otro braucienu, izcīnīja septīto vietu Austrijas trasē Īglsā notiekošajā Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Tikmēr pārējiem Latvijas sportistiem tik sekmīgi neklājās. Inārs Kivlenieks ieņēma 14.vietu, kamēr Riks Kristens Rozītis bija tikai 23.pozīcijā, lai gan pēc pirmā brauciena viņš bija uzreiz aiz labāko desmitnieka.

Vēl pēc pirmā brauciena talantīgais Aparjods bija tikai 16.pozīcijā, kas bija zemākā vieta no visiem Latvijas pārstāvjiem. Tomēr otrā brauciena laikā trases kvalitāte sniega dēļ būtiski kritās, kas latvietim ļāva uzlabot savu situāciju. Pirmo braucienu 19 gadus vecais Aparjods veica 51,107 sekundēs, bet otro – 50,869 sekundēs, kas bija sestais labākais rezultāts ņemot vērā visus sportistus.

Latvietis pēc finiša ilgu laiku atradās pirmajā vietā, bet ātrāki par viņu beigās bija tikai vadošie sportisti.

Tikmēr pēdējo gadu Latvijas izlases līderis Kivlenieks pēc pirmā brauciena bija 14.vietā. Lai arī otrais brauciens viņam nepadevās sekmīgāks, slikto laika apstākļu dēļ vājākus rezultātus uzrādīja vairāki pēc viņa startējušie kamaniņu braucēji, kas summā latvietim ļāva saglabāt 14.vietu.

Tiesa, vēl sliktāk otrajā braucienā klājās Rozītim, kurš pēc pirmā brauciena bija augstajā 11.vietā. Tomēr pirms viņa starta otrajā braucienā trase bija piesnigusi, turklāt sportists pieļāva vairākas kļūdas, kas summā lika atkrist vien uz 23.pozīciju.

Par pirmā Pasaules kausa posma uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuva krievs Semjons Pavļičenko, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai piektais, tomēr veiksmīgi izmantoja situāciju, kad citiem sportistiem bija jāstartē sliktāk sagatavotā trasē. Krievijas sportists divu braucienu summā Aparjodu apsteidza par 0,205 sekundēm.

Tikmēr otrajā vietā svētdien bija austrietis Volfgangs Kindls, no pirmās vietas atpaliekot, 0,056 sekundes, bet trešais bija slavenais vācietis Fēlikss Lohs.

Zīmīgi, ka neviens no šiem sportistiem pēc pirmā brauciena nebija pirmajā trijniekā, kamēr pirmā brauciena uzvarētājs Dominiks Fišnallers no Itālijas pēc nesekmīga otrā brauciena palika vien sestais – tieši pirms Aparjoda.

Savukārt plkst.14.45 gaidāmas arī sezonas pirmās sacensības stafetē. Šo posmu tiešraidē translē televīzijas kanāls “Best4Sport”

Rozītis iespēju startēt pamatsacesībās ieguva pēc tam, kad piektdien Nāciju kausā ierindojās 18.vietā. Tikmēr Kristaps Mauriņš bija 26.vietā, bet Artūrs Dārznieks bija trīs pozīcijas zemāk 56 sportistu konkurencē, abiem latviešiem paliekot bez pamatsacensībām.

Aizvadītajā sezonā no Latvijas sportistiem kungu konkurencē vislabāk veicās Kivleniekam, kurš Pasaules kausā ieguva 12.vietu, Rozītis bija 17.vietā, bet Dārznieks noslēdza labāko divdesmitnieku. Tikmēr Aparjods guva 29.vietu, bet Mauriņš palika 32.pozīcijā.

Sestdien Pasaules kausa sezona iesākās ar dāmu un divnieka ekipāžu sacensībām. No Latvijas sportistēm Ulla Zirne pēc teicama otrā brauciena izcīnīja desmito vietu, kamēr pašmāju daiļā dzimuma komandas līdere Elīza Cauce bija tikai 18.vietā.

Savukārt divniekiem titulētie Andris un Juris Šici pēc neveiksmīga pirmā brauciena prata saņemties un izcīnīja septīto vietu, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs pēc sestās vietas pirmajā braucienā noslēgumā bija spiesti samierināties ar 11.pozīciju.

Kamaniņu braukšanas jaunās Pasaules kausa sezonas pirmajam posmam reģistrējušies sportisti no 31 valsts, kas ir lielākais skaits sacensību vēsturē. Pasaules kausa pirmajam posmam reģistrējies 71 vīru sportists, 65 dāmas, 36 divnieku ekipāžas, kas veido 15 potenciālas stafetes komandas.

Līdz šim lielākā pārstāvniecība kamaniņu sportā tika sasniegta pagājušajā sezonā, kad atsevišķiem mačiem pieteicās 29 valstu sportisti. Zīmīgi, ka šī Pasaules kausā ir četrdesmitā sezona.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu – trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).