Sports
Ziemas sports

Aparjods negaidīti kļūst par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku0


Kristers Aparjods negaidīti kļuvis par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku.
Kristers Aparjods negaidīti kļuvis par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Līdz šim ne pārāk veiksmīgu sezonu aizvadošais Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Oberhofas trasē, Vācijā, negaidīti izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļu.

Pašlaik 20 gadus vecais Aparjods līdz ar to sasniedza savu karjeras labāko rezultātu Eiropas čempionātos un Pasaules kausa posmos pieaugušajiem.

Latvijas kamaniņu braukšanai sestdienas starti izvērtās teicami, jo bronzas medaļas divnieku sacensībās iepriekš izcīnīja titulētie brāļi Juris un Andris Šici, kuri Vecā kontinenta meistarsacīkstēs tika jau pie savas 11.godalgas.

Vīriem par Eiropas čempionu kļuva Krievijas kamaniņu braucējs Semjons Pavļičenko, kurš otrās vietas ieguvēju un savu tautieti Romānu Repilovu divu braucienu summā pārspēja par 0,044 sekundēm.

Savukārt Aparjods čempionam zaudēja 0,181 sekundi. Pirmajā braucienā Krisers bija ceturtais, tobrīd no trešajā pozīcijā esošā austrieša Reinharda Egera atpaliekot 0,031 sekundi. Otrajā braucienā Aparjods arī uzrādīja ceturto labāko laiku, taču ar to pietika, lai tiktu pie medaļas, jo Egers bja lēnāks, beigās latvietim zaudējot nieka 0,015 sekundes.

Tikmēr 12.vietu Pasaules kausā un Eiropas čempionātā izcīnīja Inārs Kivlenieks, kurš uzvarētājam zaudēja 0,572 sekundes. Pirmajā braucienā viņš bija 23., bet otrajā braucienā uzrādīja astoto rezultātu.

Savukārt Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis Pasaules kausā ieņēma 15. un 17.vietu, zaudēdami vairāk nekā 0,7 sekundes, bet Eiropas čempionātā viņiem bija 14. un 16.pozīcija. Dārzniekam braucienos bija 12. un 17.vieta, bet Rozītim desmitā un 23.pozīcija.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 598 punktiem ir sestdien piekto vietu ieņēmušais vācietis Johanness Ludvigs, otro vietu 588 punktiem ieņem Pavļičenko, kamēr trešais ar 583 punktiem ir vēl viens vācietis Fēlikss Lohs, kurš šodien bija septītais.

Saistītie raksti

No latviešiem Aparjods ar 247 punktiem pakāpies uz 16.pozīciju, Kivlenieks ar 215 punktiem ir 21.pozīcijā, Rozītis ar 148 punktiem ieņem 24.vietu, bet Dārznieks ar 109 punktiem ir 29.pozīcijā.

Eiropas čempionāts un Pasaules kausa posms noslēgsies svētdien ar sacensībām dāmām un komandu stafeti.

Kopumā Latvija kopš neatkarības atgūšanas Eiropas čempionātos guvusi 13 medaļas – divus zeltus, četrus sudrabus un septiņas bronzas. Abi čempiontituli tika izcīnīti 2008. un 2010.gadā komandu sacensībās. Divnieku sacensībās Šici tika pie trešās godalgas Vecā kontinenta meistarsacīkstēs, jo pērn Siguldā viņi bija otrie, bet 2015.gadā Sočos arī tika izcīnīta trešā vieta. Savukārt vēl astoņas Eiropas čempionāta medaļas viņiem ir komandu stafetē – divas zelta, divas sudraba un četras bronzas. Tāpat individuālajās sacensībās, bez Aparjoda bronzas, sudrabs ir Elīzai Caucei, kura to ieguva 2016.gadā.

Šis ir priekšpēdējais Pasaules kausa posms, bet sezona tiks noslēgta 23.-24.februārī Sočos.

LA.lv