Sports
Ziemas sports

Aparjords pārspēj māsu un arī iekļūst Pasaules kausa desmitniekā 0

foto – LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien sekoja māsas Kendijas piemēram un arī iekļuva desmitniekā Lillehammerē notiekošajā Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā, astotā, posmā, izcīnot septīto vietu.

Aparjods jau pēc pirmā brauciena bija astotajā pozīcijā un šo rezultātu uzrādīja arī otrajā braucienā, tomēr tāpat summā pakāpās pozīciju augstāk.

Kā vēstīts, viņa māsa Kendija Aparjode sestdien dāmu sacensībās izcīnīja desmito vietu, labāko desmitniekā Pasaules kausa ietvaros iekļūstot pirmoreiz karjerā. Savukārt Kristeram Aparjodam šis ir atkārtots sezonas labākais rezultāts, jo viņš septītais bija arī sezonas pirmajā etapā Īglsā.

Vēl no Latvijas sportistiem vīru sacensībās 17.vietu izcīnīja Inārs Kivlenieks, kamēr Artūrs Dārznieks palika 25.pozīcijā, šiem abiem sportistiem nespējot kvalificēties vēlāk svētdien gaidāmajam Sprinta kausam.

Sacensībās triumfēja itālis Davids Fišnallers, kuram par 0,096 sekundēm piekāpās krievs Romāns Repilovs, kurš pēc pirmā brauciena bija vien devītajā pozīcijā.

Savukārt trešo vietu guva Volfgangs Kindls no Austrijas, kurš atpalika par 0,132 sekundēm.

Pēc pirmā brauciena otrais bija titulētais Fēlikss Lohs, bet otrajā viņš pieļāva kļūdu un samierinājās ar vien piekto vietu.

Aparjods divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,366 sekundes.

Kivlenieks pēc pirmā brauciena bija 11.pozīcijā, tomēr otrajā uzrādīja tikai 22.rezultātu un atkāpās uz 17.pozīciju, uzvarētājam zaudējot 0,739 sekundes. Savukārt Dārzniekam braucienos bija 23. un 25.rezultāts, summā zaudējot 1,163 sekundes.

Pēc astoņos posmos aizvadītām desmit sacensībām Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 726 punktiem saglabā Lohs, kuram ar 638 punktiem seko Kindls, bet trešais ar 547 punktiem ir krievs Semjons Pavļičenko, kurš svētdien pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu un summā samierinājās ar 15.pozīciju.

Viņam Repilovs tagad zaudē vairs tikai trīs punktus.

No latviešiem Aparjods ar 228 punktiem pacēlies uz 17.pozīciju, Kivlenieks ar 198 punktiem ir divdesmitais, sezonu traumas dēļ jau noslēgušais Riks Kristens Rozītis iekrājis 150 punktus, kas joprojām dod 25.vietu, bet Dārznieks ar 138 punktiem ir 27.pozīcijā.

Saistītie raksti

Tāpat šosezon pie 37 punktiem ticis Kristaps Mauriņš, kurš kopvērtējumā ir 41.pozīcijā un pašlaik uzsvaru liek uz gatavošanos Eiropas čempionātam.

Kristers Aparjods šīs sezonas pirmajā posmā Īglsas trasē izcīnīja septīto vietu. Savukārt Kivlenieks sezonas labāko rezultātu sasniedza Altenbergā, kad bija desmitais, vienu pozīciju paliekot aiz Aparjoda, kurš līdz ar to svētdien desmitniekā iekļuva trešo reizi šosezon.

LA.lv