×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Apavu žāvēšana ar speciālu ierīci

alpenheat_soccer_00062

Ja cilvēkam ir siltas kājas, liela daļa saaukstēšanos ziemā paskrien garām! Lai vēsā laikā izvairītos no iesnām un klepus, jāstaigā tikai sausos apavos. To var panākt, mitros pareizi izžāvējot. Šim nolūkam ir izgatavotas speciālas ierīces, kuras labprāt izmanto ziemas sporta veidu cienītāji, mednieki, zemledus makšķernieki un citi bērnišķīgi ļaudis, kuriem iznāk rotaļu laikā samitrināt zābaciņus!

Plašā izvēlē dažādu veidu universālos apavu žāvētājus ražo firma “Alpenheat Produk­tions&Handels GmbH”. Tos izmanto gan parasto, gan sporta apavu žavēšanai, garos stulmeniekus ieskaitot. Piemēram, Alpenheat Circulation Green atgādina ovālu zaļu gurķi ar elektriskā sildelementa pildījumu. Šī forma ļauj to ērti ievietot apavu iekšpusē, kur to virs zoles paceltā stāvoklī notur īpašas kājiņas, nodrošinot labāku gaisa cirkulāciju. Sildelementus (9W) darbina parastā elektriskā tīkla strāva vai modelim CarAdapter – auto adapteris. Labi izžāvētos apavos ir mazāk baktēriju un nepatīkama aromāta. It īpaši, ja apavi žāvēti ar modeli, kurā iebūvēti UV elementi. Cena firmā “Remark-s” – ap Ls 23, lētāki un mazāk izskatīgi varianti nopērkami interneta veikalos. Piemēram, Smal­shop plastikāta variants ar 12W jaudu izmaksā Ls 7,50. Apmēram tikpat – Sencor SDS zolīšu formas sildītāji ar 8W jaudu, kas apavu iekšpusē nodrošina 75 grādu temperatūru. Ērtās ierīces izmanto arī ātrai apavu iesildīšanai pirms došanās ziemas gaitās.

Apavu, arī cepuru un cimdu sausēšanai izmanto stacionāros žāvētājus, kuri darbojas pēc tā paša principa kā termoventilatori. Piemēram, Alpenheat Dry 4 ir domāts četru priekšmetu žāvēšanai uz speciāliem stieņiem. Iekārta ražo siltā un aukstā gaisa plūsmu, noderīga arī mazajiem bērnu apaviem. Procedūra var ilgt vairākas stundas, pēc trim taimeris ierīci atslēdz. Cits modelis – Alpenheat Universal Dry – aprīkots ar divām siltā gaisa izejām un trīs maināmu uzgaļu komplektiem. Uzliekot divas garas, gofrētas caurules, žāvē sieviešu zābakus vai slaloma apavus. Uzliekot divas caurules ar sadalītājiem, var saglābt divus kurpju pārus, uzliekot divas mini caurules – bērnu apavus. Tomēr gaisa pūšamās ierīces, kā jau termoventilatori, nedaudz dūc. Šis trūkums nav speciālajiem Alpenheat Radiators (26W), kur uz katra no četriem līkumiem var uzvilkt vienu kurpju pāri. No apakšas apavus žāvē firmas “Adax” žāvēšanas restes, kuras novieto uz grīdas.

– Apavu žāvēšana no iekšpuses ir pareizāka, – uzsver firmas “Remark-s” pārdošanas daļas vadītāja Elīna Stārastiņa, – tad process notiek ātrāk un kvalitatīvāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+