Latvijā
Sabiedrība

FOTO. Apbalvo pašaizliedzīgos glābējus: Lepnums par paveikto ir milzīgs!2


Tomass Jaunzems un Boriss Rutkovskis. Ugunsdzēsēji saņem apbalvojumu par pašaizliedzību glābjot pa logu krītošu pašnāvnieku. Rīgas reģiona pārvaldes 8.daļas depo, Krustpils iela 10, 07.06.2018
Tomass Jaunzems un Boriss Rutkovskis. Ugunsdzēsēji saņem apbalvojumu par pašaizliedzību glābjot pa logu krītošu pašnāvnieku. Rīgas reģiona pārvaldes 8.daļas depo, Krustpils iela 10, 07.06.2018
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Pašaizliedzīgi rīkojoties, Rīgas reģiona pārvaldes ugunsdzēsēji Tomas Jaunzems un Boriss Rutkovskis vienā no maija nogalēm izglāba sievietes dzīvību, kas grasījās izdarīt pašnāvību, izlecot pa ceturtā stāva logu. Glābēji viņu noķēra kritiena brīdi un to nofilmēja kāds aculiecinieks, kas tajā brīdī atradās dzīvoklī. Apbrīnojamo varoņdarbu skatītāji novērtēja ne tikai Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs. Šodien viņi tika apbalvoti par to.

Parasta darba diena

Novērtējot drosmīgo un ātro rīcību, kā arī izrādīto iniciatīvu, šodien svinīgā ceremonijā VUGD un Iekšlietu ministrija apbalvoja pašaizliedzīgos glābējus, piešķirot goda zīmi par pašaizliedzīgu darbu. “Sākotnēji nemaz nešķita, ka esmu paveicis ko ļoti īpašu. Uztvēru to kā parastu darba dienu. Tomēr tagad, kad atbalsts un apbrīns no citiem ir tik liels, arī pats sāku novērtēt paveikto. Šī nav mana pirmā medaļa, bet droši varu teikt, ka nozīmīgākā gan. Sajūtas ir neaprakstāmas. Paldies līdzcilvēkiem par atbalstu un labajiem vārdiem, tie stiprinās mani visu mūžu,” teica Tomas.

“Video ieguva lielu popularitāti, kas ir mazliet mulsinoši,” atzina B. Rutkovskis. “Tomēr gandarījums un lepnums par paveikto ir milzīgs. Ar šo vēl nekas nav beidzies, arī nākotnē centīsimies paveikt tik nozīmīgus darbus.”

Galerijas nosaukums

Pašnāvnieci pārķer kritienā

Saistītie raksti

Pirms divām nedēļām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu, kur bija aizdomas, ka cilvēks grasās izdarīt pašnāvību, izlecot pa logu. Ierodoties notikuma vietā un iepazīstoties ar situāciju, glābēji apzinājās, ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, visticamāk, sievieti neizdosies apturēt. Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert viņu kritienā. Kamēr T. Jaunzems pie loga gaidīja kritienu, viņa kolēģis B. Rutkovskis nodrošināja, lai pārtveršanas rezultātā Tomas var stingri noturēt krītošo sievieti.

Tikmēr arī citi kolēģi no Rīgas reģiona pārvaldes ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt pašnāvniecei uz palodzes no ēkas jumta un viņu izglābt. Tomēr viņi to nepaspēja izdarīt, jo sievietes rokām noslīdot, viņa krita. Taču stāvu zemāk esošajam Tomasam izdevās noķert kritienā esošo sievieti aiz gurniem, viņa atsita galvu pret mājas sienu un noteica: “Mana galva”. Pēcāk ugunsdzēsēji caur logu nogādāja viņu drošībā. Jautāts, vai sieviete pateica “paldies” par glābēju paveikto, Tomas “LA” atbildēja: “Nē, domāju, ka viņa bija pārlieku lielā šoka stāvoklī.”

LA.lv