×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Apbalvos skaistāko pašvaldību

Foto - LETAFoto - LETA

Konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2013” pirmajā kārtā pieteikušās 30 pašvaldības. Kā ziņo Latvijas plānošanas reģioni, ar kuriem sadarbībā tiek rīkota konkursa pirmā kārta, salīdzinot ar pagājušo gadu, aktivitāte augusi.

 

Uz pirmo kārtu pieteikušies Ozolnieku, Jēkabpils, Iecavas, Rundāles, Dobeles, Jelgavas, Auces, Rucavas, Talsu, Amatas, Alūksnes, Mazsalacas, Limbažu, Jaunpils, Ogres, Siguldas, Ķekavas, Stopiņu, Kandavas, Ikšķiles, Preiļu, Dagdas, Rugāju, Rēzeknes novadi, kā arī Jēkabpils, Jelgavas, Liepājas, Valmieras, Jūrmalas un Rēzeknes pilsētas. Katrā plānošanas reģionā izveidota vērtēšanas komisija, kas līdz augusta vidum vērtēs pašvaldības. Tad trīs labākās pašvaldības no katra plānošanas reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā, un 18. oktobrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti visi konkursanti.

Konkursā šogad noteiks gan Eiropas Gada pašvaldības, gan laureātus četrās nominācijās – “Pašvaldība kultūrai”, “Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai”, “Pašvaldība veselībai” un “Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai”. Šā gada konkurss sasaistīts ar Eiropas Pilsoņa gada tēmu. Tāpat arī otrās kārtas vērtēšanas laikā pašvaldībās tiks meklēti Eiropas Gada cilvēki. Turpinot labās tradīcijas, kuras LPS aizsāka, rīkojot konkursu “Sakoptākais Latvijas pagasts”, šogad otro reizi apbalvos Eiropas Gada pašvaldību.

Konkursu rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+