×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Apbalvos talantīgos jauniešus par sasniegumiem starptautiskos konkursos (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirms diviem gadiem Kultūras ministrijas balvu saņēma arī jaunā baletdejotāja Paulīna Druka, tagad jau Latvijas Nacionālās operas baleta trupas dalībniece.

Pēc nepilnām divām nedēļām, 20. novembrī, plkst. 16 J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tiks pasniegti Kultūras ministrijas apbalvojumi kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Šogad apbalvojamo pulkā būs 30 audzēkņi un viņu skolotāji no 16 izglītības iestādēm, pavisam 68 laureāti (pilns apbalvojamo saraksts ŠEIT).

Šī gada laureāti ieguvuši pirmās vietas mūzikas konkursos Itālijā, Lietuvā, Igaunijā, Francijā, Vācijā un Latvijā, mākslas konkursos Taivānā, Slovēnijā, Polijā un Vācijā, kā arī dejā Itālijā un Latvijā.

Inga Bika stāsta, ka ik gadu laureātu vidū ir E. Dārziņa mūzikas vidusskolas un J.Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas audzēkņi, mākslas jomā jau vairākus gadus – Jūrmalas Mākslas skolas un Tukuma Mākslas skolas audzēkņi. Šogad apbalvojamo vidū ir arī audzēkņi no Babītes Mūzikas skolas, E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas, J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas, Rīgas Doma kora skolas, Valmieras Mūzikas skolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas, pamatskolas “Rīdze”, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jēkabpils Mākslas skolas, Aknīstes vidusskolas.

Apbalvojumam tika saņemti 148 pieteikumi, kurus izskatīja Kultūras ministrijas izveidota žūrij.

Kultūras ministrijas apbalvojums jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes un skatēs mākslu nozarēs iedibināts 1998. gadā un šogad tiks pasniegts 16. reizi.

Projekta organizatorisko un tehnisko sagatavošanu veic Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Kopā ar KM balvu 20. novembra pasākumā pirmo reizi tiks pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra šogad iedibinātā Cimzes balva, ar kuru godinās Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogus kultūrizglītības jomā – mūzikā, mākslā, dizainā un dejā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+