Kultūra
Kultūrpolitika

Apbalvotas konkursa “Tautasdziesmu MEMES” uzvarētājas0

Publicitātes foto

Svinīgā noslēguma pasākumā “Tādas MEMES, saku es – kā tautas dziesmu dvēseles” Krišjāņa Barona muzejā apbalvotas konkursa “Tautasdziesmu MEMES” uzvarētājas, LA.lv uzzināja muzejā/

Galveno balvu ieguva Anete Vismane no Lielvārdes (1. vieta), 2. vietu – Alise Agnese Rozentāle no Ventspils, bet 3. vietu – Sanda Astra Bērziņa no Rankas pagasta Gulbenes novadā.

Konkursa gaitā jauniešiem bija jāizveido meme, kurā radošā veidā ir iekļauta latviešu un citu tautu tautasdziesma. Kopumā konkursā tika iesniegti 118 darbi no vairāk nekā 25 dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Pieci darbi tika iesniegti ar krievu tautasdziesmām, seši – ar latviešu tautasdziesmām, kuru autori ir krievu, baltkrievu, ukraiņu jaunieši.

Pēc konkursa komisijas vērtējuma 20 labākie darbi ir izstādīti izstādē un līdz šī gada 20. aprīlim aplūkojami Kr. Barona muzejā, pēc tam izstāde ceļos uz citām Latvijas pilsētām. Konkursa noslēguma norise un konkursa labākie darbi apskatāmi Kr. Barona muzeja Facebook vietnē.

Konkurss mainīja jauniešu attieksmi un radīja padziļinātu interesi par latviešu un citu tautu kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijām, tautasdziesmu vākšanas, krāšanas norisēm un to tēmām, būtību.

Savukārt radošās darbnīcas, kas konkursa norises laikā tika organizētas vairākās Latvijas vietās, ļaujot jauniešiem apgūt memes veidošanas principus, attīstīja radošumu un iedrošināja savienot pagātni ar tagadni – apvienot kultūras un vēstures bagātības ar paša uzņemtu attēlu, radot mūsdienīgus vēstījumus digitālajā vidē.

Jau šobrīd viens no konkursā iesaistītajiem partneriem – Krišjāņa Barona muzejs piedāvā skolu jauniešiem jaunu muzejpedagoģisko programmu “No tautasdziesmām līdz MEMES’’, popularizējot šo projekta ideju. Interesi par nodarbībām jau izrādījušas Rīgas 31. vidusskola, Jaunpiebalgas vidusskola un Jaunciema pamatskola.

Konkursu “Tautasdziesmu MEMES” un tā aktivitātes organizēja Memoriālo muzeju apvienība, Krišjāņa Barona muzejs, Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs sadarbībā ar Lubānas novada jauniešu centru, nodibinājuma “Baltijas Reģionālais fonds” jauniešu studiju “BaMbuss” un biedrību “Jaunieši Madonai”.

LA.lv