Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
16. oktobris, 2015
Drukāt

Apbalvoti konkursa “Sējējs – 2015” laureāti; gada saimniecība – “Kadiķi M.A.”

Foto: Andris EglītisFoto: Andris Eglītis

Piektdien, 16. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveica konkursa “Sējējs – 2015” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un jaunos zinātniekus lauksaimniecībā.

Šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra septiņās konkursa nomināciju grupās. Laureāta nosaukums konkursa grupā “Gada lauku saimniecība” piešķirts Alūksnes novada zemnieku saimniecībai “Kadiķi M.A.” un tās vadītājam Mārtiņam Augstkalnietim. Konkursa grupā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” par labāko atzīta Alojas novada sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Aloja Starkelsen”, tās vadītājs Jānis Garančs.

Konkursa grupā “Ģimene lauku sētā” šogad laureāta titulu ieguva Ogres novada zemnieku saimniecība “Ogrēni”, kurā saimnieko Gailīšu ģimene. Par veiksmīgāko jauno zemnieku atzīts Zilupes novada sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Vinca Agro” īpašnieks Andrejs Rasimenoks, bet laureāta nosaukumu nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība” ieguva Vecumnieku novada zemnieku saimniecība “Ozoli”, tās vadītājs Andris Kalniņš.

Šogad vērtēja arī pretendentus nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Par laureātiem šajā nominācijā kļuva Reinis un Loreta Pižiki, kuri realizēja projektu “Loka šaušanas treniņu laukuma un treniņu materiāli tehniskās bāzes izveide” Ventspils novadā. Par labāko jauno zinātnieci lauksaimniecībā šogad atzīta dr. agr. Ilze Grāvīte, izstrādājot zinātnisko darbu “Dažādu faktoru ietekme uz plūmju (Prunus domestica L.) augšanu un attīstību, ražu un augļu kvalitāti”.

Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” šogad piešķirta zootehniķei Maijai Brunovskai, kura ar savu profesionālo darbu sekmējusi lopkopības nozares un ciltsdarba uzlabošanu, līdz ar to visu savu mūžu veltījusi Latvijas lauksaimniecības attīstībai. Veicināšanas balvas un diplomus kopumā saņēma 14 konkursa dalībnieki visās konkursa grupās.

Vairāk informācija par konkursu un tā dalībniekiem pieejama Zemkopības ministrijas mājaslapas sadaļā “Sējējs”, kā arī mājaslapā www.sejejs.lv.

Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+