×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Apbalvoti labākie ”Ilgtspējas indeksā”; “CEMEX” saņem godīgākā uzņēmēja balvu

Foto- LETAFoto- LETA

Ceturtdien Ilgtspējas indeksa apbalvošanas ceremonijas laikā pirmoreiz tika pasniegta ”Godīgas tirdzniecības balva” par cieņā, godīgumā un atklātībā balstītu attiecību veidošanu ar darbiniekiem, klientiem, sadarbības partneriem un vietējo kopienu, ko ieguva uzņēmums ”CEMEX”, portālam ”la.lv” pastāstīja Ārlietu ministrijā.

Balvu pasniedza Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, jo šī balva ir Ārlietu ministrijas iniciatīva, lai apbalvotu uzņēmumus, kas ārējā tirdzniecībā un ražošanā ievēro Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstu (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) principus, kā arī ekonomiskos, sociālos un vides standartus, strādājot ar mazāk attīstītām valstīm.

Valsts sekretārs A. Pildegovičs uzsvēra, ka, skatoties jauno ekonomiku jeb tā saukto attīstības valstu virzienā, arvien svarīgāk būs izvērtēt pašu Latvijas uzņēmēju atbildību un darbības sekas.

Balvas iedibināšana ir jauna tradīcija, ko ministrija īstenojusi kopā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Būvniecības materiālu ražotājs ”Cemex” investējis vairāk nekā 320 miljonus eiro Latvijā, tostarp 290 miljonus eiro Eiropā modernākās cementa rūpnīcas celtniecībā Brocēnos. Uzņēmumam Latvijā vēl ir sešas betona ražotnes – pa vienai Brocēnos, Daugavpilī un Madonā, divas Rīgā un viena pārvietojama betona ražotne. Latvijā “Cemex” nodarbina 300 strādājošos, no tiem 200 strādā tieši “Cemex” rūpnīcā Brocēnos. Latvijā tiek nodarbināti arī vairāk nekā 500 kravas automašīnu vadītāji, kurus “Cemex” nodarbina caur apakšuzņēmējiem. Gadā uzņēmums saražoja vairāk nekā vienu miljonu tonnu cementa, savukārt eksporta īpatsvars bija aptuveni 70% no kopējā pārdošanas apjoma.

“Ilgtspējas indeksā” uzņēmums ”Cemex” iekļuva zelta kategorijā, kur iekļūst tie uzņēmumi, kas demonstrē atklātību un caurredzamību, visus būtiskākos ilgtspējas aspektus komunicējot publiski. Uzņēmumu korporatīvās atbildības stratēģija ietver skaidrus un izmērāmus mērķus.

Zelta kategorijā vēl iekļuva uzņēmumi ABB, “Cēsu alus”, “Grifs AG”, “Latvijas Loto”, “Nordea banka AB Latvijas filiāle”, “Rimi Latvija”, “Rīgas siltums”, “SEB banka”, “Swedbank” un “Ventspils reiss”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+