Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
18. augusts, 2016
Drukāt

Apbedījumā Ķīnā atrastas izsmalcinātas rotas

Foto: Ķīnas Kultūras vērtību padomeFoto: Ķīnas Kultūras vērtību padome

Pirms aptuveni 1500 gadiem, kad Ķīna vēl bija sadalīta daudzās nelielās, savstarpēji karojošās valstiņās, nomira un tika apbedīta kāda sieviete vārdā Faronga. Tagad atrasts viņas apbedījums, kas atklājis fantastiski skaistās dārglietas, kas nelaiķei dotas līdzi kapā, raksta LiveScience.com.

Farongas skelets zārkā ir ļoti bojāts, viņas galva atdusas uz kaļķakmens “spilvena”. Sievietes vecums nāves brīdī nav nosakāms, bet uzraksts pie viņas kapavietas liecina, ka tajā apbedīta “Faronga, miertiesneša Sui Žeņa sieva”.

Arheologus pārsteigušas izsmalcinātās dārglietas, kas novietotas Farongas kapā. Īpaši grezni ir atrastie auskari: tie izgatavoti no zelta un atveido pūķus, kā arī cilvēka galvu ar cirtainiem matiem, zem kuras novietots lotosa zieds. Auskati rotāti arī ar dārgakmeņiem un ametistiem zelta ķēdītēs, kuras dzīves laikā ierāmējušas Farongas seju.

Uz skeleta atrasta arī kaklarota no aptuveni 5000 zelta, kristālu, gan arī īstām un stikla pērlēm.

Pievienot komentāru

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+