Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
20. janvāris, 2015
Drukāt

Apbrīnojamā ielu zinātne: četri eksperimenti, kurus var viegli paveikt mājās

1. Dūmu – ziepju burbuļi

1no4
Publicitātes fotoPublicitātes foto
Uzziņa

Skaties kanālā "National Geographic", ar kādiem eksperimentiem apkārtējos aizrauj ar zinātni apsēstais, atraktīvais Tims Šovs.
Raidījumu cikla „Apbrīnojamā ielu zinātne” 2. sezonas sērijas redzamas no 2015. gada 20. janvāra otrdienās plkst. 21.00.

Atraktīvais raidījumu cikla “Apbrīnojamā ielu zinātne” vadītājs Tims Šovs spēj teju elektrizēt skatītājus rādot, kā pagatavot brokastis ar avīzi un drēbju pakaramo, izšaut lodi, izmantojot ikdienišķas maizes cepšanas sastāvdaļas, un citus tikpat pārsteidzošus trikus.

Taču “trakos zinātniekus” tikpat viegli ikviens var uzspēlēt arī mājās. Nav jābūt ne izcilam ķīmiķim, ne fiziķim, lai paveiktu zemāk aprakstītos eksperimentus. Mājās ir atrodama ne viena vien lieta, kas noder, lai izdarītu ko pārsteidzošu. Būtiski – lai arī eksperimenti nav bīstami, tomēr ievērojiet produktu lietošanas drošības nosacījumus un nekļūstiet pārāk pārgalvīgi. Tas ir obligāts visu eksperimentu priekšnosacījums. Mazākos fizikas izzināt gribētājus aicinām eksperimentēt tikai kopā ar vecākiem.

Lai paveiktu eksperimentu ar dūmu – ziepju burbuļiem, nepieciešams sausais ledus, bļoda, šķidrās ziepes, auduma gabaliņš, plastmasas krūze un silts ūdens. Kā tas darbojas? Iemetot sauso ledu siltā ūdenī, veidojas oglekļa dioksīda un ūdens tvaiku gāzveida maisījums. Patiesībā tas ir mākonis, ko veido sīki ūdens pilieniņi. Pēc tam ar ziepjūdenī izmērcētu auduma gabaliņu pārvelkot pāri bļodas malām, radiet ziepju plēvīti. Ziepes mākoni „noķers lamatās”, un tā veidosies liels dūmu burbulis.

  1. Dūmu – ziepju burbuļi
  2. Caurspīdīga ola
  3. Mākonis pudelē
  4. Lavas lampa

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+