×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Apbrīnojamā ielu zinātne: četri eksperimenti, kurus var viegli paveikt mājās (1)

1. Dūmu – ziepju burbuļi

1no4
Publicitātes fotoPublicitātes foto
Uzziņa

Skaties kanālā "National Geographic", ar kādiem eksperimentiem apkārtējos aizrauj ar zinātni apsēstais, atraktīvais Tims Šovs.
Raidījumu cikla „Apbrīnojamā ielu zinātne” 2. sezonas sērijas redzamas no 2015. gada 20. janvāra otrdienās plkst. 21.00.

Atraktīvais raidījumu cikla “Apbrīnojamā ielu zinātne” vadītājs Tims Šovs spēj teju elektrizēt skatītājus rādot, kā pagatavot brokastis ar avīzi un drēbju pakaramo, izšaut lodi, izmantojot ikdienišķas maizes cepšanas sastāvdaļas, un citus tikpat pārsteidzošus trikus.

Taču “trakos zinātniekus” tikpat viegli ikviens var uzspēlēt arī mājās. Nav jābūt ne izcilam ķīmiķim, ne fiziķim, lai paveiktu zemāk aprakstītos eksperimentus. Mājās ir atrodama ne viena vien lieta, kas noder, lai izdarītu ko pārsteidzošu. Būtiski – lai arī eksperimenti nav bīstami, tomēr ievērojiet produktu lietošanas drošības nosacījumus un nekļūstiet pārāk pārgalvīgi. Tas ir obligāts visu eksperimentu priekšnosacījums. Mazākos fizikas izzināt gribētājus aicinām eksperimentēt tikai kopā ar vecākiem.

Lai paveiktu eksperimentu ar dūmu – ziepju burbuļiem, nepieciešams sausais ledus, bļoda, šķidrās ziepes, auduma gabaliņš, plastmasas krūze un silts ūdens. Kā tas darbojas? Iemetot sauso ledu siltā ūdenī, veidojas oglekļa dioksīda un ūdens tvaiku gāzveida maisījums. Patiesībā tas ir mākonis, ko veido sīki ūdens pilieniņi. Pēc tam ar ziepjūdenī izmērcētu auduma gabaliņu pārvelkot pāri bļodas malām, radiet ziepju plēvīti. Ziepes mākoni „noķers lamatās”, un tā veidosies liels dūmu burbulis.

  1. Dūmu – ziepju burbuļi
  2. Caurspīdīga ola
  3. Mākonis pudelē
  4. Lavas lampa

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Komentārs

Draugiem Facebook Twitter Google+