Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
10. februāris, 2015
Drukāt

Apbruņot pēc NATO standartiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ja īstenotu politisko apņemšanos robežsargus apbruņot ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem, tas izmaksātu vairākus miljonus eiro.

Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks Normunds Garbars vakar skaidroja, ka VRS ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Raimonda Graubes gādību ir izveidojusi kopīgu darba grupu, lai izstrādātu konkrētu risinājumu robežsargu apbruņošanai ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem.

Pagaidām nav zināms, cik valstij izmaksātu šāda robežsargu pārapbruņošana, taču Garbars norādīja, ka tie noteikti būtu vairāki miljoni eiro. Jaunie ieroči, pirmkārt, būtu vajadzīgi valsts austrumu robežas sargātājiem, kuru kopskaitā ir vairāk nekā 1000. Tomēr pagaidām nav zināms, kad varētu sākt robežsargu nodrošināšanu ar jaunajiem ieročiem.

“Šobrīd visi, tostarp politiskā vadība, apzinās, ka tas ir jādara, taču nav runa tikai par konkrēta ieroču veida iepirkšanu. Ir jāsagatavo konkrēts koncepts. Ja ieročus iepērk, tad nākotnes perspektīvā jābūt skaidram, kā tos uzturēs, apkops un kā piegādās munīciju. Kad sagatavosim konceptu, tad varēs definēt izmaksas un prioritātes. Konkrēti datumi un cipari šobrīd nav minēti,” uzsvēra Garbars. Patlaban robežsargu bruņojumā ir “Kalašņikov” automāti un “Makarov” pistoles. Tikai atsevišķiem robežsargiem ir citu modeļu pistoles un automātiskie ieroči. Līdz ar to Latvijas robežsargiem un bruņoto spēku karavīriem ir atšķirīgas ieroču sistēmas.

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokliKaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+