Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. februāris, 2015
Drukāt

Apbruņot pēc NATO standartiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ja īstenotu politisko apņemšanos robežsargus apbruņot ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem, tas izmaksātu vairākus miljonus eiro.

Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks Normunds Garbars vakar skaidroja, ka VRS ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Raimonda Graubes gādību ir izveidojusi kopīgu darba grupu, lai izstrādātu konkrētu risinājumu robežsargu apbruņošanai ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem.

Pagaidām nav zināms, cik valstij izmaksātu šāda robežsargu pārapbruņošana, taču Garbars norādīja, ka tie noteikti būtu vairāki miljoni eiro. Jaunie ieroči, pirmkārt, būtu vajadzīgi valsts austrumu robežas sargātājiem, kuru kopskaitā ir vairāk nekā 1000. Tomēr pagaidām nav zināms, kad varētu sākt robežsargu nodrošināšanu ar jaunajiem ieročiem.

“Šobrīd visi, tostarp politiskā vadība, apzinās, ka tas ir jādara, taču nav runa tikai par konkrēta ieroču veida iepirkšanu. Ir jāsagatavo konkrēts koncepts. Ja ieročus iepērk, tad nākotnes perspektīvā jābūt skaidram, kā tos uzturēs, apkops un kā piegādās munīciju. Kad sagatavosim konceptu, tad varēs definēt izmaksas un prioritātes. Konkrēti datumi un cipari šobrīd nav minēti,” uzsvēra Garbars. Patlaban robežsargu bruņojumā ir “Kalašņikov” automāti un “Makarov” pistoles. Tikai atsevišķiem robežsargiem ir citu modeļu pistoles un automātiskie ieroči. Līdz ar to Latvijas robežsargiem un bruņoto spēku karavīriem ir atšķirīgas ieroču sistēmas.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+