×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Apciemosim Kauliņtēvu!


Foto - Ramona, www.vieglicelot.lvFoto - Ramona, www.vieglicelot.lv

Latvijā daudzkārt tiek pieminēts bijušā Ogres rajona kolhoza “Lāčplēsis” priekšsēdētāja Edgara Kauliņa vārds, kaut pēc viņa došanās mūžības ceļā aizritējuši 34 gadi. 


 

Šogad 26. aprīlī būs Kauliņtēva 110. dzimšanas diena, kad Lielvārdē Andreja Pumpura muzejā plkst. 12 pulcēsies viņa laikabiedri un citi, lai dotos uz apklusušo mūžu dārzu, kur atpūšas Lielvārdes, visas Latvijas gods un lepnums. Dosimies ciemos pie Edgara Kauliņa, lai pateiktu viņam paldies par paveikto cilvēku, savas Tēvzemes labā!

Lielvārdieši katru gadu Edgara Kauliņa dzimšanas un nāves dienā kuplākā skaitā ciemojas pie viņa kapsētā, bet nozīmīgākās gadskārtās aicina kopā visus, kas atceras neatkārtojamo Godavīru.

Kauliņtēvu atceras un piemin dažāda vecuma un rauga lielvārdieši, lauksaimniecības, kultūras un citu profesiju pārstāvji.

Tas tāpēc, ka, neskatoties uz “Lāčplēša” popularitāti un atpazīstamību visā toreizējā Padomju Savienībā, tā vadītājs nebija lielmanīgs, nedižojās ar sasniegumiem, neizrādīja pārākumu pār citiem, bet izstaroja sirsnību, vienkāršību un labestību, pierādīja sevi kā varošu, nopietnu, pamatīgu un zinošu zemes saimnieku, kas vienmēr meklēja vēl neizmantotas iespējas ražošanas palielināšanai, cilvēku labklājības celšanai, kas saprata un novērtēja kolektīva locekļu cilvēcisko savstarpējo attiecību un speciālistu saliedētā darba nozīmi kopdarba veiksmei.

Jā, par Edgara Kauliņa mūžu un darbu nebija, nav un nebūs jāsarkst nevienam. Kaut mūsu tagadējās valsts vadītājiem būtu daļa no Kauliņtēva prāta, gudrības, drosmes un godīguma, tad mūsu Tēvzeme jaunatgūtajos neatkarības gados attīstības jaudas ziņā neatpaliktu no Kārļa Ulmaņa laika Latvijas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+