Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
11. februāris, 2016
Drukāt

Apcietina par piekļūšanu militāriem datiem (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Vjačeslavs Kostigovs ir fonda "Ģimenei" vienīgā amatpersona un cieši saistīts ar draudzi "Jaunā paaudze". Viņš ir arī Latvijas Kristīgā radio ierakstu studijas menedžeris, kā arī ilggadīgo Ģimenes svētku izpilddirektors. Viņš sarakstījis grāmatu "Iespējams, visi jautājumi par desmito tiesu un ziedojumiem".

Valsts policija aizturējusi un tiesa apcietinājusi VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) amatpersonu, kura patvaļīgi bija piekļuvusi automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

 

Portāls pietiek.com rak­sta, ka VNĪ Attīstības pārvaldes direktors Vjačeslavs Kostigovs ir atlaists no darba, turklāt tas noticis pēc tam, kad viņu aizturējusi Valsts policija. VNĪ pārstāvis Arnis Blodons apstiprināja, ka Kostigovs VNĪ vairs nestrādā, taču sīkākus komentārus par atlaišanas iemesliem neminēja.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki 4. februārī saņēma informāciju no VNĪ par notikušu drošības incidentu uzņēmuma informācijas sistēmā. Saņemtā informācija liecināja, ka VNĪ, veicot regulāru un sistemātisku kontroli iekšējās informācijas sistēmas apritē esošo dokumentu plūsmām, konstatēja, ka viena no VNĪ amatpersonām, kas bija pieņemta darbā uz pārbaudes laiku, patvaļīgi piekļuvusi automatizētajai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību, informē Valsts policija.

Nepilnas diennakts laikā izmeklētājiem izdevies pārtraukt patvaļīgo piekļuvi, nobloķēt un pilnībā atgūt pretlikumīgi iegūto informāciju. Diennakts laikā veiktas arī vairākas sankcionētas kratīšanas un speciālās izmeklēšanas darbības, kā arī tika aizturēts 1964. gadā dzimušais VNĪ darbinieks, kurš tajā brīdī slēpās kādā dzīvoklī Rīgā. Aizdomās turētais vīrietis 7. februārī apcietināts.

Persona tiek turēta aizdomās pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par patvaļīgu piekļūšanu automatizētas datu apstrādes sistēmas resursiem, kuri saistīti ar valsts ekonomisko un militāro drošību, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Krimināllikumā par šādiem noziegumiem paredzētais maksimālais sods attiecīgi ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem un trim gadiem.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka 1964. gadā dzimušais Vjačeslavs Kostigovs iepriekš ir ieņēmis valdes locekļa amatu vairākās nekustamo īpašumu firmās, kuras saistītas ar Lietuvas tirdzniecības centru pārvaldītāja “Akropolis Group” attīstības plāniem Latvijā. Tā līdz 2008. gada novembrim Kostigovs bija valdes loceklis SIA “Maskavas NIP” un SIA “Daugav­grīvas NIP”. Savukārt līdz 2009. gada janvārim viņš bija SIA “Akropolis LV” valdes loceklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. “Viņš ir arī Latvijas Kristīgā radio ierakstu studijas menedžeris,…” Kārtējie žurnālistu meli, jo LKR ierakstu studijas sen vairs nav. Mazi meli izraisa lielu neuzticību.

  2. Tas tkai liecina par mūsu speciālistu izstrādāto augsto drošības sistēmu,kam katrs pašpuika var piekļūt

  3. Kaa labaa straadaa J.MAIZITS,ja pielaida, taadu ;personu; kaa Kostjugovu pie valsts Nosleepumiem???

  4. Uzzināja, cik īpašumu pieder ārvalstniekiem ?

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+