×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Apcietina trīs personu grupu, pie kuras atrasts kokaīns aptuveni 300 000 eiro vērtībā (1)

Foto: VIDFoto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde, veicot mērķtiecīgas operatīvās un izmeklēšanas darbības, 18. maijā nodevusi kriminālvajāšanai kriminālprocesu pret trīs personām par kokaīna kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, portālam LA.lv pavēstīja VID sabiedrisko attiecību daļa.

Trīs personas tika aizturētas un apcietinātas. Izņemti 5,17 kilogrami kokaīna, kura vērtība nelegālajā tirgū ir aptuveni 258 līdz 362 tūkstoši eiro.

Pamatojoties uz operatīvo informāciju, VID Muitas policijas pārvaldes darbinieki pērnā gada 27. septembrī veica pārbaudi maršruta autobusā Rīga–Parīze (Londona) valsts robežšķērsošanas punktā “Grenctāle–Saločiai”.

Pārbaudes laikā pie autobusā esoša 1965. gadā dzimuša agrāk sodīta vīrieša tika atrasti divi polietilēna iepakojumi ar baltu pulverveida vielu, kas bija piestiprināti un noslēpti pie viņa ķermeņa. Veicot personas kratīšanu, tika atrasti vēl divi līdzīgā veidā noslēpti iepakojumi. Kopējais atrastās vielas svars – 2,23 kilogrami. Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes eksperta 2014. gada 27. septembra atzinumā konstatēts, ka šī viela ir kokaīns.

Kokaīna pārvadātājs tika aizturēts, turklāt, pamatojoties uz operatīvo informāciju, uz aizdomu pamata par minētā noziedzīgā nodarījuma organizēšanu tika aizturētas arī divas 1975. un 1963. gadā dzimušas sievietes.

Tika veiktas četras kratīšanas divos 1963. gadā dzimušās agrāk sodītās sievietes lietošanā un īpašumā esošos dzīvokļos, garāžā un automobilī BMW 740. Kratīšanu laikā viņas īpašumos atrasti un izņemti vēl vairāki dažāda svara un iepakojuma materiāli, kuros atradās kopumā 2,94 kilogrami kokaīna, vakuuma aparāts, tukši un izlietoti vakuuma iepakojumi, elektroniskie svari, kā arī 5304 ASV dolāri. Izņemtie priekšmeti un vielas liecināja par regulāru narkotisko vielu tirdzniecības un kontrabandas organizēšanu.

Atrastās vielas – 5,17 kilogramu kokaīna – vērtība nelegālajā tirgū (mazumtirdzniecībā) ir aptuveni 258 līdz 362 tūkstoši eiro.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika iegūti un apstiprināti pierādījumi, ka minētās personas tiešā veidā ir iesaistītas konkrētā noziedzīgā nodarījuma organizēšanā un veikšanā, un 18. maijā kriminālprocess nosūtīts Zemgales apgabaltiesas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Minētās personas tika apcietinātas, izmeklēšanas gaitā divām no tām piemērots drošības līdzeklis – drošības nauda un aizliegums izbraukt no valsts, bet viena persona joprojām atrodas apcietinājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai to kokaīnu nevarētu tirgotājiem iebāzt otrā galā, lai novelk karstumu!!! Un KĀPĒC mērglis pats NEVAR atpiņķerēt savu iesaiņojumu no kājas??? NESAPROTU, KĀPĒC TAS JĀDARA POLICIJAI nevis policijas uzraudzībā to dara tas nelietis-tirgotājs???????? Sodi par mīkstiem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+