×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

Apcietinājumā esošajam Magonim anulēs pielaidi valsts noslēpumam (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Uģis Magonis

Drošības policija (DP) anulēs speciālo atļauju valsts noslēpumam kukuļņemšanā aizdomās turētajam līdzšinējam uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim.

Ņemot vērā faktu, ka Magonis vairs neieņem valdes priekšsēdētāja amatu LDz, viņam izsniegtā speciālā atļauja tiks anulēta likumā noteiktajā kārtībā, kas paredz atļaujas anulēšanu gadījumā, ja persona atbrīvota no amata, kas saistīts ar valsts noslēpuma izmantošanu vai aizsardzību, aģentūrai LETA norādīja DP.

Informācija par Magoņa saistību ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēto noziedzīgo nodarījumu DP būs jāvērtē tikai gadījumā, ja Magonis vēlreiz kandidēs uz amatu, kas saistīts ar valsts noslēpuma izmantošanu vai aizsardzību DP pārraudzītajās iestādēs.

Jau ziņots, ka 2012.gada 22.maijā pēc veiktās pārbaudes tika pieņemts lēmums izsniegt Magonim otrās kategorijas speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam ar derīguma termiņu uz pieciem gadiem.

KNAB šobrīd apcietinājumā esošo Magoni tur aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu. KNAB oficiāli sniegtā informācija ir skopa – pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.

Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls “Delfi.ee”.
Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” ziņoja, ka nepilnu pusmiljonu eiro liels kukulis tika atrasts Magoņa automašīnā viņa aizturēšanas brīdī.

Krimināllikums par Magonim inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.
Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus – kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs. Magonis pagājušajā piektdienā no amata atbrīvots.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu kapēc tā,kapēc tā?Varbūt Magonis vēl nav atstrādājis Jakuņina draudzības apliecinājumam?Arī Bakuļina/Magones k-dzei diez vai vajag tādu Magoni !?Jātiesā tie DP,SAB veči,kuri iešķiņķoja Magonem 2-o pielaidi,jo viņš ir agresīvs pret mūsu sabiedroto un aistāvi – ASV un ir persona non grata.Viņa k-dze ir Krievijas pilsone un augstas amatpersonas no Putina šaikas ,meita.Ar ko tad Magone ir uzticamāks par Baltijas foruma pretvalstisko Urbi? vai Jed.rosija draugu Ušaku?Ja tādiem dod pielaidi,tad par ko un kā ir novērtēta B.Broka? Sanāk tāda VDK domāšana !

  2. Vai nevajadzētu to vispirms “izvērtēt”?

  3. Kāpēc tas nav izdarītys uzreiz pēc aresta???

Draugiem Facebook Twitter Google+