×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Apcietinātā VNĪ darbinieka advokāts nesaskata krimināli sodāmu pārkāpumu

Foto - LETAFoto - LETA

Vjačeslavs Kostigovs ir fonda "Ģimenei" vienīgā amatpersona un cieši saistīts ar draudzi "Jaunā paaudze". Viņš ir arī Latvijas Kristīgā radio ierakstu studijas menedžeris, kā arī ilggadīgo Ģimenes svētku izpilddirektors. Viņš sarakstījis grāmatu "Iespējams, visi jautājumi par desmito tiesu un ziedojumiem".

Lietā par piekļūšanu ar valsts drošību saistītai informācijas sistēmai aizdomās turētā bijušā “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) augsta ranga darbinieka Vjačeslava Kostigova advokāts Armands Stumbergs notikušajā nesaskata krimināli sodāmu pārkāpumu. Pēc viņa teiktā, runa var būt vien par disciplinārpārkāpumu, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Bijušā VNĪ Attīstības pārvaldes direktora Kostigova advokāts stāstīja, ka februāra sākumā aizdomās turētais atlaists no darba un esot vēlējies savest kārtībā savus darba failus no mājām, tāpēc tos pārsūtījis uz savu privāto e-pastu.

“Pirms tiek izbeigtas darba attiecības, viņam ir kaut kādā veidā jāsakārto savas lietas, tu nevari nodot savu atslēgu un pateikt: “Uz redzēšanos.” Jānodod lietas loģiskā secībā, un, par cik viņas ir elektroniskā veidā, viņš gribēja sagrupēt pa failiem savās mājās, lai nav jāsēž darbā. Tīri elementāri, elementāra vēlme. Un tas ir viss viņa pārkāpums,” norādīja Stumbergs.

Advokāts uzskata, ka, pārsūtot failus no darba e-pasta uz privāto, Kostigovs, iespējams, pieļāvis disciplināru, bet ne krimināli sodāmu pārkāpumu.

“Tas, ko viņš ir izdarījis, varētu būt kaut kāds iekšējs, disciplinārs [pārkāpums]. Maksimāli, maksimāli. Ja viņam būtu bijis kaut kāds, jebkāds nodoms kaut ko tur piesavināties vai kādam nopludināt informāciju, priekš kam ir jāsūta? Mūsdienās tu ieraksti flaškā [zibatmiņā] un flašku nodot tālāk jebkuram cilvēkam. Tā kā šeit situācija, motīvs tāds, ka viņš gribēja sev mazliet atvieglot darbu,” teica Stumbergs.

Lai gan Valsts policijā par lietas detaļām joprojām klusē, likumsargi uzstāj, ka lieta tomēr ir saistīta ar valsts drošību.

“Jau kopš izmeklēšanas sākuma nodarījums kvalificēts kā dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana un kā patvaļīga piekļūšana automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību. Kriminālprocess nav pārkvalificēts un nav arī plānots šo kriminālprocesu pārkvalificēt,” skairdoja Valsts policijā.

VNĪ norāda, ka Kostigovs uzreiz pēc atlaišanas nesakcionēti darba e-pastus pārsūtījis uz kādu privātu adresi, par ko informēta policija. Pārsūtīti budžeta dokumenti, projektu apraksti, informācija par personālu un darba plāni. Tomēr uzņēmumā pauž pārliecību, ka šī informācija neesot bijusi klasificēta un neesot saturējusi valsts noslēpumu. Tas, kas bija pieejams Kostigovam, bija dienesta lietošanai domāti dokumenti, kas nesatur ne valsts, ne militāro noslēpumu.

Savukārt Aizsardzības ministrijā apgalvo, ka vismaz dati, kas ir saistīti ar valsts militāro drošību, nemaz nav varējuši noplūst, jo VNĪ rīcībā šādas informācijas nemaz neesot.

“No Aizsardzības ministrijas puses varu apliecināt, ka nekādi dati attiecībā uz militāro drošību un militāro informāciju noplūduši nav, jo šajās datu bāzēs šāda informācija par mūsu militārajiem objektiem neglabājas. Nekāda šāda rakstura informācija nav nedz iegūta, nedz noplūdusi,” skaidroja ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins.

Zināms, ka ar draudzi “Jaunā paaudze” saistītais Kostigovs sirgst ar smagu onkoloģisko slimību. Tiesa vīrietim piemēroja apcietinājumu, un šis lēmums atstāts spēkā arī pēc pārsūdzēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+