×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Apdraudējuma gadījumā valsts iedzīvotājus nodrošinās ar higiēnas precēm, segām, apģērbu un sērkociņiem (8)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Apdraudējuma gadījumā valsts iedzīvotājus nodrošinās ar higiēnas precēm, segām, apģērbu un sērkociņiem, paredz šodien starpinstitūciju saskaņošanai nodotie Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie noteikumi par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm valsts apdraudējuma gadījumā.

Jau rakstīts, ka ar noteikumu projektu paredzēts radīt tiesisko regulējumu Latvijas valsts iedzīvotāju nodrošināšanai ar pirmās nepieciešamības rūpnieciskām precēm valsts apdraudējuma gadījumā, lai tādējādi mazinātu apdraudējuma seku potenciālo ietekmi uz iedzīvotājiem.

EM atzīts, ka noteikumu projekta finansiālo ietekmi uz valsts budžetu ir grūti noteikt, jo nav iespējams paredzēt konkrētas valsts apdraudējuma situācijas iestāšanos un tās atstātās sekas turpmāko trīs gadu laikā. Tomēr ir iespējams noteikt aptuvenās izmaksas vienam iedzīvotājam mēnesī valsts apdraudējuma izsludināšanas gadījumā – iedzīvotājam līdz divu gadu vecumam aptuveni 30 eiro mēnesī, iedzīvotājam no diviem gadiem līdz 18 gadiem – aptuveni 50 eiro mēnesī, bet iedzīvotājam virs 18 gadu vecuma – aptuveni 60 eiro mēnesī.

Noteikumu pielikumā EM uzskaitījusi pirmās nepieciešamības preču sarakstu vienam iedzīvotājam mēnesī. Iedzīvotāji līdz divu gadu vecumam tiks nodrošināti ar personīgās higiēnas līdzekļiem (bērnu ziepēm un mitrajām salvetēm), divas segas, viens maiņas apģērbs un pieci mitrumizturīgi plastikāta maisiņi priekšmetiem.

Iedzīvotāji vecumā no diviem līdz 18 gadu vecumam tiks nodrošināti ar personīgās higiēnas līdzekļiem (ziepēm, zobu pastu, zobu birsti, mitrajām salvetēm, četriem ruļļiem tualetes papīra un diviem ruļļiem papīra dvieļu), segu, pieciem mitrumizturīgiem plastikāta maisiņiem priekšmetiem, mitrumizturīgu apmetni, maiņas apģērbu un apaviem, gaismas avotu ar baterijām, kā arī vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu komplektu 60 reizēm.

Savukārt iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem tiks nodrošināti ar personīgās higiēnas līdzekļiem (ziepēm, zobu pastu, zobu birsti, mitrajām salvetēm, četriem ruļļiem tualetes papīra un diviem ruļļiem papīra dvieļu), segu, pieciem mitrumizturīgiem plastikāta maisiņiem priekšmetiem, mitrumizturīgu apmetni, maiņas apģērbu un apaviem, gaismas avotu ar baterijām, kā arī vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu komplektu 60 reizēm, radio, divām šķiltavām vai desmit sērkociņu kastītēm, ne mazāk kā 20 sausā spirta tabletēm un desmit svecēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Lai iebāž tur kur pilnīgi tumšs savas segas un sērkociņus, šie jenķu zābaklaižas un Latvijas valsts apdraudētāji. Nekas no tiem kangariem nav vajadzīgs. Gan jau drīz jaunajiem okupantiem atļaus izmantot ne tikai stacijas. bet arī saeimu un pili (vemju)

 2. Kāpēc celt paniku ? Mums taču ir kas mūs aizsargās,vai tad ASV jenķi pa velti bradā mūsu zemi ! Kaut patiesibu sakot, viņi nav vinējuši nevienu karu pagājušajā gadsimtā. Es, man pienākušos tualetes papīra ruļus novēlu mūsu 100 gudrajiem Saeimā.Bet mēs gan jau iztiksim bez viņu pamācībām Tāpat kā iztikām bez gudrajiem 1941-1945 gadu karā.

 3. kad sāks šaut,tad tie ruļļi būs par maz…..

 4. tā, iesējam tautai paniku, vai žurnālisti vispār filtrē savus tekstus?

  • Vai šis DĪVAINAIS raksts ir starta šāviens kara sākumam? Varbūt jau krievu tanki pārgājuši mūsu robežu pie Daugavpils? Vai mums jau šovakar evakuēt mūsu vecākus?
   Ja nē, tad šos murgus paturiet, lūdzu, pie sevis…

  • TIEŠI TĀ!!!!!
   Ja tiršam kas sāksies, neviens vairs neticēs! ja visu laiku veltīgi bļaustās – vilks aitās,vilks aitās (skat. latv.t.pasaku) ,tad rodas agri vai vēlu mazticamībass efekts.
   Eju pirkt pati savu sāli, cukuru un šnabi…..

 5. Vecākā paaudze zina labi no psrs laikiem kā var izdzīvot bez tualetes papīra,papīra dvieļiem,mitrajām salvetēm,tātad jaunos var pamācīt,ka bērnu autiņus(marles,flaneļa) var mierīgi izmazgāt ar rociņām.
  Grūti,bet velās mazgāšanai var lietot parastos pelnus,būs baltāka kā lietojot glaunāko pulveri.
  Galvenais vajadzīgs apģērbs un kaut kas ko ēst.Lauku cilvēks izdzīvos,jo zina kā ziemai sagatavoties,bet pilsētās būtu ļ o t i grūti. Jālūdz Dievs ,lai tāda nelaime nenotiktu un tādas vajadzības nebūtu,lai cilvēki dzīvotu mierā .

  • Nav jālūdz Dievs, Atbildēt

   bet gan jāpieprasa mūsu valdošajiem pakalpiņiem, lai izvāc agresorarmiju, kura šos draudus rada un tad nevajadzēs paladziņus kuros ietīties un lēnām uz kapsētu aizvilkties.

Draugiem Facebook Twitter Google+