×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Apdraudēta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcija

makslas_muzejs

Lietuvas arhitektu birojs “ProcessOffice”, kas pērn uzvarējis 700 000 latu vērtā konkursā par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas būvprojekta izstrādi, kavējas ar tehniskā projekta pabeigšanu, līdz ar to Rīgas dome nevar izsludināt būvniecības iepirkuma konkursu un tādējādi var tikt apdraudēts arī Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums 1,2 miljonu latu apmērā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Rīgas domes Īpašuma departaments būvniecības iepirkuma konkursu cerēja izsludināt februāra nogalē vai marta sākumā, lai jau vasaras vidū būvdarbi varētu sākties, tomēr arhitekti noteiktajos termiņos nav izstrādājuši rekonstrukcijas projektu. Tā iesniegšanas termiņš jau vienreiz pagarināts, jo bijis nepieciešams vairāk laika, lai izstrādātu papildus būvējamo apjomu.

Jau vēstīts, ka muzeja rekonstrukcijas projektu apdraud arī nenoteiktais finansējums – kopumā muzeja pārbūvei varētu būt nepieciešami vairāk nekā 17 miljoni latu, taču pagaidām Rīgas pašvaldība piešķīrusi tikai vienu miljonu, bet vēl 1,2 miljoni piesaistīti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma. Valsts muzeja rekonstrukcijas projektā piedalās ar 31 740 latiem, bet pārējo finansējumu piešķirs Rīgas dome.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Ilze Krūkle aģentūru LETA informēja, ka departamenta telpās Vāgnera ielā 5, 302.kabinetā, rīt, 24.februārī, plkst.12 notiks preses brīfings, kurā Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce stāstīs par situāciju, kādā šobrīd atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja restaurācijas projekts, jo konkursā uzvarējusī firma laikus nav izstrādājusi tehnisko projektu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+