Sports
Hokejs

Apdrošināšanas jautājums Latvijas hokejā izlasē draud uzņemt sniega bumbas efektu 0

Viesturs Koziols. Foto: LETA

Precedents nav patīkams un pavasarī tam var būt atskaņas – apdrošināšanas jautājums Latvijas hokejā izlasē draud uzņemt sniega bumbas efektu.

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta Lauris Dārziņš guva ceļgala krustenisko saišu traumu, kuras dēļ joprojām nav atgriezies laukumā. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols pavasarī uzsvēra, ka visi spēlētāji ir apdrošināti un nav nekāda satraukuma, tomēr pēcāk aizkulisēs daudz dzirdēts, ka spēlētāji tikuši piemānīti un to tagad uz savas ādas izjūt 32 gadus vecais uzbrucējs.

“Ir medicīnas apdrošināšana, bez kuras spēlētājus nemaz nedrīkstam laist laukumā. Ir nelaimes un dzīvības apdrošināšana, un – slavenā līgumu apdrošināšana. Neesmu melojis nevienu brīdi – visi trīs šie veidi spēlētājiem bija,” Koziols arī šobrīd apgalvo, ka jautājums nokārtots korekti. Taču vienlaikus arī piebilst, ka grūtības ir apdrošināt līgumu, ja tas uz nākamo sezonu nav spēkā. Bet – tādā situācijā bija gandrīz visa Latvijas izlase! Komandai piedāvāta kompensācija 2000 eiro, kas diez vai radīja optimismu spēlētājiem, kuri pelna ar piecām nullēm rakstāmas summas.

Koziols norāda, ka Dārziņam tiks segtas operācijas un rehabilitācijas izmaksas, kas esot zem desmit tūkstošiem eiro. Viņam tiek solīta arī kompensācija par laiku, kurā nevarēja pildīt savus tiešos darba pienākumus, proti, spēlēt hokeju, bet vēl notiekot pārrunas ar apdrošinātāju par summu – viena puse grib lielāku, otra, saprotams, mazāku. Skaidrība nav rasta jau pusgadu, un tas rada rezonansi spēlētāju vidū. Jaunā LHF vadība iznāca starmešu gaismā ar paziņojumiem, ka haosu nomainīs kārtība, un spēlētāji tam arī ticēja. Vienreiz pieviļot šo uzticību nākamajā var nākties kost pirkstos. Vairāki Latvijas izlases spēlētāji, nevēloties lieku publicitāti, norādīja, ka situācija nav patīkama un pavasarī katrs lems – vai vilkt valstsvienības formu vai nē. Lauris Dārziņš kā allaž netīro veļu publiski nevēlējās mazgāt.

Saistītie raksti

Viens hokejists Dārziņa gadījuma dēļ it kā esot atteicies braukt uz izlasi jau šajā novembra pauzē, tiesa, Koziols to noliedz. Viņš gan nav pārliecināts, ka pavasarī šī putra nebūs jāstrebj vēlreiz. “Ko nozīmē dumpošanās? Tie, kas gribēs – spēlēs, tiek, kas negribēs, tā arī pateiks. Tas, ka Kirova Lipmana laikā polises visus šos gadus bija pilnīgi tukšas, ir ok?” Koziols atgādināja, ka pie iepriekšējās LHF vadības problēma bija vēl akūtāka. “Mēs – federācija, nevis apdrošinātāji – pārņemot lietas samaksājām astoņus tūkstošus eiro par Oskara Bārtuļa un vēl citu ārstēšanos, jo tad bija tukšas polises.”

LHF plāno pirms pasaules čempionāta prasīt valdībai papildus līdzekļus, lai apdrošinātu spēlētāju vērtību jeb par summu, kas ir tuvu viņu pēdējam līgumam. “Piedāvājums arī šogad bija uz galda – ap 140 tūkstošiem eiro uz visu komandu,” Koziols ieskicē nepieciešamo līdzekļu apjomu, lai noņemtu jautājumu no dienas kārtības. Fabula vienkārša – ja reiz valdība basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa apdrošināšanai vien piešķīra 158 tūkstošus, tad kāpēc lai aptuveni tikpat daudz neiedotu visai hokeja izlasei kopumā. Kas arī taču nāciju grib un var darīt lepnu.

LA.lv