×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2016
Drukāt

Apdrošināšanas sabiedrības pirmajā ceturksnī nopelnīja 2,7 miljonus eiro

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šogad pirmajā ceturksnī Latvijā strādājošie apdrošinātāji kopumā nopelnīja 2,7 miljonus eiro, kas ir par 36% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, teikts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) publicētajā pārskatā par finanšu un kapitāla tirgu šā gada pirmajos trīs mēnešos.

Tai skaitā nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 2,4 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 0,35 miljoni eiro.

Mērenas ekonomiskās izaugsmes apstākļos apdrošināšanas sabiedrību un ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu parakstīto bruto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī pieauga par 4% vairāk nekā iepriekšēja gada attiecīgajā periodā un sasniedza 157 miljonus eiro. Tai skaitā ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu parakstītās bruto prēmijas pieauga straujāk – par 11% – un sasniedza 27% no kopējām parakstītajām prēmijām, liecina FKTK apkopotie.

Kopējās apdrošināšanas tirgū parakstītajās bruto prēmijās 35% veidoja sniegtie pakalpojumi citās Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Francijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā.

Gada pirmajos trīs mēnešos izaugsmi parakstītajās prēmijās uzrādīja galvenokārt lielākie apdrošināšanas veidi, izņemot sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, kur ir 4,5% samazinājums. Apdrošināšanas veidu struktūrā īpašuma apdrošināšana veidoja 23%, veselības apdrošināšana – 22%, sauszemes transporta apdrošināšana -14% un dzīvības apdrošināšanas produkti – 14%.

Savukārt citās EEZ dalībvalstīs parakstītajās prēmijās aizvien lielāks īpatsvars bija sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai, īpašuma apdrošināšanai un sauszemes transporta apdrošināšanai, attiecīgi – 36%, 35% un 13%.

FKTK vērš uzmanību, ka, sarūkot piekritušo atlīdzību prasībām, šogad pirmajā ceturksnī ievērojami uzlabojās kombinētais rādītājs, kas raksturo nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību pelnītspēju, no 107,3% 2015.gada pirmajā ceturksnī uz 98,8% šā gada pirmajā ceturksnī. Šis rādītājs virs 100% norāda uz apdrošināšanas darbības zaudējumiem.

Apdrošināšanas sabiedrību vidējais maksātspējas izpildes rādītājs 2015.gadā bija gandrīz nemainīgi stabils (154%) un krietni virs prasību minimuma, tostarp dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 202%, nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 145%. Zemākā pieļaujamā rādītāja robeža ir 100%.

Šogad spēkā stājās jauns uzraudzības režīms “Maksātspēja II” (balstīts uz riska novērtēšanu), kas izmainīja arī ar kapitāla pietiekamību saistītu rādītāju aprēķināšanas kārtību. Apdrošinātāji pirmos pārskatus saskaņā ar jaunajām prasībām par stāvokli šī gada pirmā ceturkšņa beigās iesniedz jūnija sākumā.

Kā ziņots, 2015.gadā Latvijā nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa kopumā bija 104 000 eiro, savukārt dzīvības apdrošināšanas sabiedrības strādāja ar 915 000 eiro zaudējumiem, ko lielā mērā ietekmēja akciju cenu svārstības. Apdrošināšanas sabiedrību un ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu parakstīto bruto prēmiju apmērs 2015.gadā auga par 2,6% un sasniedza 531 miljonu eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+