×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2018
Drukāt

Apdrošinātāji: autovadītāju zināšanas par fotoradariem un sodiem ir nepilnīgas (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) janvāra sākumā veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vairāk nekā 30% autovadītāju regulāri pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu un samazina to tikai pirms fotoradariem. Tāpat secināts, ka autovadītāju zināšanas par fotoradaru funkcijām un piemērotajiem sodiem ir nepilnīgas, portālam la.lv pavēstīja LTAB pārstāvis Gints Lazdiņš.

LTAB veiktajā aptaujā secināts, ka 34,4% autovadītāju nezina, ka par piedalīšanos ceļu satiksmē bez derīgas OCTA un tehniskās apskates fotoradari un policijas ekipāžas vienas diennakts laikā var sodīt vairākkārtīgi.

Tāpat salīdzinoši daudz ir to autovadītāju, kas vispār nav informēti, ka fotoradari un policijas ekipāžas spēj pārbaudīt ne vien braukšanas ātrumu, bet arī to, vai automašīnai ir derīga OCTA (18,7% respondentu) un tehniskā apskate (21,6% respondentu).

2017.gadā par piedalīšanos ceļu satiksmē bez laicīgi veiktas auto tehniskās apskates fotoradari fiksējuši 6716 transportlīdzekļus, bet bez derīgas OCTA – 8428 spēkratus.

Valsts policijas statistika par 2017.gadu liecina, ka 12 mēnešos policijas ekipāžas sastādījušas 6844 protokolus par tāda transportlīdzekļa vadīšanu, kam noteiktajā termiņā nav veikta tehniskā apskate, kā arī 8895 protokolus par transportlīdzekļa vadīšanu bez OCTA polises.

Savukārt LTAB apkopotā informācija liecina, ka šobrīd kopējais neapdrošināto transportlīdzekļu skaits uz Latvijas ceļiem ir ap 1,5%.

Lai skaidrotu sabiedrībai OCTA un tehniskās apskates savlaicīgas veikšanas nepieciešamību, kā arī mazinātu to autovadītāju skaitu, kas neiegādājas OCTA vai nokavē tehniskās apskates derīguma termiņus, laika posmā no 22.janvāra līdz 4.februārim LTAB, sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Valsts policiju, īsteno sociālu kampaņu.

Kampaņas ietvaros tiek veikts plašs profilaktiskais darbs, skaidrojot autovadītājiem, ka OCTA vai tehniskā apskate nav tikai formalitāte, ko valsts uzspiedusi autovadītājiem, bet gan drošības garants pašam autovadītājam, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem.

Tāpat, lai precīzāk izvērtētu to autovadītāju īpatsvaru, kas ceļu satiksmē piedalās bez derīgas OCTA vai tehniskās apskates, kampaņas laikā stacionārie fotoradari pastiprināti kontrolē OCTA un tehniskās apskates derīguma termiņus.

OCTA infografika 2018-01

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kur tad pazuda mans komentārs?

  2. Dodiet informāciju šoferīšiem par stacionārajiem radariem…cik metrus viņam jāatrodas no ceļa braucamās daļas,vai drīkst slēpties,kādā leņķī jābūt attiecībā pret braucošajiem,vai drīkst uzstādīt zem augstsprieguma vadiem,jo Latvijā šī informācija tiek slēpta,kā arī uzstādītāji paši nezin instrukciju,līdz ar to rādījumi ir netieši,un tas nozīmē ka notiek naudas kāsšana…

Draugiem Facebook Twitter Google+