×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Apdrošinātājs: Apļveida krustojumu rekordists negadījumu skaita ziņā Rīgā – Mūkusalas aplis

LETALETA

Rīgā apļveida krustojums, kurā visbiežāk reģistrētas autoavārijas, ir Mūkusalas rotācijas aplis Rīgā.

 

Šogad tur notikuši 47% no visiem pieteiktajiem apļveida krustojumos reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem, liecina “If Apdrošināšanas” Atlīdzību daļas apkoptie dati.

Lai gan sarežģītākais rotācijas aplis ir trīslīmeņu mezgls Rīgā pie Dienvidu tilta, tomēr visbiežāk negadījumi tiek reģistrēti Mūkusalas aplī. Turklāt šī gada deviņos mēnešos negadījumu skaits Mūkusalas aplī ir palielinājies par 40%, liecina “If Apdrošināšanas” dati. Negadījumi šogad reģistrēti arī Dreiliņu aplī, aplī Juglas un Biķernieku ielu krustojumā Mežciemā, kā arī Buļļu ielas krustojumā Pārdaugavā.

Savukārt ārpus Rīgas lielāki un mazāki satiksmes negadījumi reģistrēti arī Ķekavas rotācijas aplī uz autoceļa Rīga-Bauska, Talsos Dundagas un Lielgabalu ielu apļveida krustojumā, autoceļa Ludza-Rīga rotācijas aplī Gulbenes novadā, kā arī Ventspilī Dzintaru ielā.

“Biežākie negadījumu iemesli apļveida krustojumos ir autovadītāju nesaprašanās, mainot joslas pie izbraukšanas no apļa. Tāpat avārijas bieži notiek pirms iebraukšanas aplī, kad aizmugurē braucošais auto nepaspēj nobremzēt vai arī nav pārliecinājies par to, ka priekšā stāvošais auto jau ir iebraucis aplī. Mūkusalas aplī reģistrēto satiksmes negadījumu lielais skaits ne tikai šogad, bet arī iepriekšējos gados, mūsuprāt, ir skaidrojams ar lielo satiksmes intensitāti,” paziņojumā medijiem skaidro “If Apdrošināšanas” KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.

Vidējais atlīdzības apmērs, kas kompensēts par apļveida krustojumos notikušiem negadījumiem šī gada deviņos mēnešos, ir 845 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+