×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2013
Drukāt

Apdrošinātājs: aug atlīdzības par bērnu traumām

Foto-LETAFoto-LETA

Pēdējo trīs gadu laikā palielinājies vidējais atlīdzību apjoms, kas tiek izmaksāts nelaimes gadījumos, kad traumas guvuši bērni, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” apkopotie dati.

Lielākais vidējās atlīdzības pieaugums vērojams vecumā grupā no sešiem līdz 11 gadiem – tā 2011.gadā par traumu vidēji tika atlīdzināti 64 lati, bet šogad jau par 14% vairāk. Līdzīgas tendences novērojamas arī citās vecuma grupās. Dati rāda, ka visaktīvākie ir pusaudži 16 gadu vecumā, par kuriem iesniegts vislielākais nelaimes gadījumu pieteikumu skaits, paziņojumā medijiem informē apdrošinātājs.

“Baltas” atlīdzību direktors Ingus Savickis domā, ka, visticamāk, līdz šī gada beigām, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, palielināsies pieteikto atlīdzību skaits par negadījumiem, kuros iesaistīti bērni. Piemēram, 2012.gadā tika saņemti 25 atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kas notikuši ar bērniem līdz piecu gadu vecumam, bet šogad saņemti jau 22 pieteikumi.

“Baltas” dati pēdējo trīs gadu laikā liecina, ka bērni līdz piecu gadu vecumam visbiežāk gūst traumas, spēlējoties bērnudārzā. Vidējā atlīdzība par traumu šādā vecumā ir 53 lati. Lielākoties bērni mēdz ieskriet sienās, nokrist, paklupt, vai arī viņiem uzkrīt virsū kādi lielāki priekšmeti. Vairumā gadījumu rodas dažādas brūces, taču arī maziem bērniem atsevišķos gadījumos piedzīvoti ekstremitāšu lūzumi vai izmežģījumi.

Savukārt bērni vecumā no sešiem līdz 11 gadiem vairumā gadījumu traumas gūst skolā un māju pagalmos, spēlējoties kopā ar draugiem un piedaloties fiziskās aktivitātēs. Līdzīgi kā bērni līdz piecu gadu vecumam, arī vecākie bērni lielākoties guvuši dažādas brūces, taču arvien biežāk tiek piedzīvoti dažādu ekstremitāšu lūzumi vai izmežģījumi. Pēdējo trīs gadu laikā vidējā atlīdzība par traumām, ko guvuši sešu līdz 11 gadu veci bērni, bija 71 lats.

Pusaudži un jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem visbiežāk traumas gūst sportojot – mācību stundās, treniņos, braukājot ar velosipēdu. “Baltas” atlīdzību dati rāda, ka 16 gadus vecie pusaudži pēdējo trīs gadu laikā traumas guvuši biežāk nekā citu vecuma grupu bērni un pusaudži. Vidējā atlīdzība 16 gadu veco vidū ir 82 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+