Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
1. septembris, 2013
Drukāt

Apdrošinātājs: ilgtermiņā OCTA cenas kļūs godīgākas

Foto-LETAFoto-LETA

Ilgtermiņā transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas jeb OCTA polišu cenas kļūs godīgākas, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “PZU Lietuva” Latvijas filiāles direktors Deivids Raipa.

Viņš atzina, ka PZU netic konkurencei ar cenu, pat ja runa ir par obligātajiem apdrošināšanas produktiem. “Domājam, ka tirgum ir jābūt godīgam pret visiem. Ja kāds apdrošināšanas segments tirgū ilgtermiņā strādā ar zaudējumiem, tas nozīmē, ka tirgus nav spējis noregulēt klientiem godīgu cenu veidošanos,” teica Raipa.

Viņš atzīmēja, ka PZU vēlas nodrošināt katram klientam godīgu cenu. Tas nozīmē, ka zaudējumus nesoši klienti par OCTA maksā vairāk un otrādi – drošāk braucoši autovadītāji maksā labāku cenu ar polisi. Tāpēc PZU sola lielu uzmanību pievērst klientu novērtēšanai.

“PZU Lietuva” Latvijas filiāles direktors vērtēja, ka Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB) ir ļoti labi attīstīts, ir pieejams daudz datu, lai varētu novērtēt, analizēt klientus. Šo ceļu PZU plāno izmantot, konkurējot tirgū OCTA segmentā. LTAB pieejamie dati ļauj sīki segmentēt klientus un atrast katram no šiem segmentiem piemērotāko pakalpojuma cenu. Tas ir atslēgas princips, lai OCTA segmentā ilgtermiņā ieņemtu veiksmīgu vietu, uzskata Raipa.

“Varbūt pirmajā gadā PZU neiekaros lielu tirgus daļu, taču ticam stabilai izaugsmei. Dosim arī ieguldījumu tirgus attīstībā kopumā, neradot vēl papildu spiedienu uz OCTA cenām,” sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Raipa stāstīja, ka Polijā pirms kāda laika arī OCTA produkts bija zaudējumus nesošs, līdzīgi kā tas pašlaik ir Latvijā. Tomēr polišu cenas tirgū sāka kāpt, un patlaban situācija Polijā jau ir mainījusies.

Latvijā šogad auguši OCTA apdrošināšanas nozares zaudējumi – pirmajā pusgadā zaudējumi ir vairāk nekā divi miljoni latu.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+