Mobilā versija
+2.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
27. septembris, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: Latvijā visbiežāk zog 5-15 gadus vecus auto

Foto-LETAFoto-LETA

Krasta iela.

Šī gada astoņos mēnešos Latvijā nozagtas 587 automašīnas, no kurām 42% jeb 244 automašīnas ir ražotas laikā no 2000. līdz 2009.gadam, liecina apdrošināšanas sabiedrības “If Apdrošināšana” apkopotā informācija.

Zagto auto īpatsvarā daudz ir jauno auto (līdz pieciem gadiem) – 93 (16%), kā arī deviņdesmitajos gados ražoto auto – 167 (28%).

Zīmīgi, ka tieši vecāku auto īpašnieki ne vienmēr pareizi novērtē to, cik iekārojami zagļiem ir arī desmit gadus un vecāki spēkrati, lai gan ir vairāki faktori, kas ne tikai jaunas, bet vecākas automašīnas padara zagļiem interesantas, norāda “If Apdrošināšana”.

“Desmit gadus vecs auto joprojām ir ar pietiekami lielu tirgus vērtību, kura zaudējums īpašniekam ir finansiāli sāpīgs, un ir maldīgi domāt, ka zagļiem šie auto nav interesanti. Tieši otrādi – vecākas automašīnas, kurām nav pretaizdzīšanas ierīču, ir viegli nozogamas un galvenokārt tiek zagtas izjaukšanai rezerves daļās. Tās tiek realizētas gan Lietuvā, kur ir samērā liels rezerves daļu tirgus, gan arī Latvijā un nodrošina ienākumus gan zagļiem, gan auto detaļu realizētājiem,” norāda “If Apdrošināšanas” transportlīdzekļu produkta vadītājs Roberts Skrupskis.

Zagto auto statistikā ir vērojama noteiktu marku un modeļu “popularitāte”. Zagto auto “Top 5” ir samērā nemainīgs – “Volkswagen”, “Audi”, “Toyota”, “Honda” un BMW markas automašīnas. “Savukārt atsevišķu modeļu “popularitāti” nosaka dažādi faktori – gan tas, cik ātri kriminālās aprindas spēj atrast veidu, kā uzlauzt automašīnās uzstādītās rūpnīcas pretaizdzīšanas iekārtas, gan detaļu pieprasījums melnajā tirgū,” norāda Skrupskis.

Jaunu auto segmentā šogad zagļi iecienījuši “Toyota Land Cruiser”, “Honda CRV”, “Honda Civic”, “Land Rover Range Rover” un “BMW X5” modeļus. Iepriekšējos gados šo auto marku un modeļu zādzībām nereti bija izteikts plānveida raksturs ar rūpīgu iepriekšēju plānošanu, kad kampaņveidīgi tika zagti minētie modeļi ar plašu komplektāciju un rūpnīcas aprīkojumu.

“If Apdrošināšanas” atlīdzību datu analīze liecina, ka konkrētas auto markas zādzību skaita pieaugums dažkārt ir saistīts ar to, ka iepriekš ticis novērots šo auto tirdzniecības pieaugums.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+