×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: Par 42% palielinājies velobraucēju gūto traumu skaits

Foto - AFPFoto - AFP

Apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” (BTA) apkopotā statistika par pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem, kuros cietuši velobraucēji, liecina, ka šosezon, salīdzinot ar pērno gadu, būtiski – par 42 % – palielinājies velobraucēju gūto traumu skaits.

To ietekmējis ne tikai velosatiksmes intensitātes pieaugums, bet arī karstie laikapstākļi, kuru ietekmē nereti velobraucēji zaudē koncentrēšanos un cieš negadījumos. Apkopojot apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus pēc gūto traumu veida, BTA secinājusi, ka visvairāk šosezon velobraucēji guvuši roku, plaukstu un atslēgas kaulu lūzumus, informē apdrošināšanas sabiedrībā.

Aptuvenie aprēķini liecina, ka ik gadu Latvijā par 10 % pieaug velobraucēju skaits, kā rezultātā velosatiksme kļūst aizvien intensīvāka. Pēdējos gados daudziem iedzīvotājiem braukšana ar velosipēdu ir kļuvusi ne tikai par brīvā laika vaļasprieku, bet arī par pārvietošanās līdzekli ikdienā. Diemžēl teju katru dienu kāds no velobraucējiem cieš ceļu satiksmes negadījumā vai gūst traumu, krītot no velosipēda. Saskaņā ar CSDD mājaslapā pieejamo informāciju šī gada sešos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos cietuši jau 200 velobraucēji, tai skaitā, pieci velobraucēji gājuši bojā.

Apkopojot pērnā gada aktīvās velosezonas laikā (no maija līdz septembrim) un šogad pieteiktos apdrošināšanas gadījumus, kuros cietuši velobraucēji, BTA secinājusi, ka šogad ievērojami – par 42 % – pieaudzis velobraucēju gūto traumu skaits. Turklāt šogad velosezona vēl nav beigusies, tādējādi var prognozēt, ka gūto traumu skaita pieaugums būs vēl lielāks.

Šosezon traumu gūšanas risku veicina ne tikai velosatiksmes intensitātes pieaugums, bet arī karstie laikapstākļi. Nereti karsto laikapstākļu ietekmē velobraucēji zaudē koncentrēšanos, kā rezultātā notiek sadursmes ar gājējiem, citiem velobraucējiem vai arī, strauji bremzējot un nespējot izvairīties no šķēršļiem, velobraucēji krīt no velosipēdiem un gūst traumas.

Apkopojot pieteiktos apdrošināšanas gadījumus pēc velobraucēju gūto traumu veida, BTA secinājusi, ka šī gada velosezonā pieaudzis tieši smagākas pakāpes traumu skaits. Ir gadījumi, kad kritiena rezultātā velosipēdists gūst tikai nobrāzumus un sasitumus, tomēr arvien biežāk velobraucēju gūtās traumas ir dažādi lūzumi. Ja pērn tikai katrs trešais apdrošināšanas gadījuma pieteikums par traumu, ko guvis velobraucējs, bija par ķermeņa daļas lūzumu, tad šogad jau katrs otrais no velobraucējiem saņemtais atlīdzības pieteikums ir par ķermeņa daļu lūzumiem. Visbiežākās šosezon velobraucēju gūtās traumas ir roku, plaukstu un atslēgas kaulu lūzumi.

Gūstot traumu, apdrošinātajai personai var tikt atlīdzināti gan ārstēšanās izdevumi, tai skaitā, ārsta nozīmēto nepieciešamo medikamentu iegādes izdevumi, ārstniecisko procedūru izdevumi, gan arī izmaksāta kompensācija atkarībā no gūtās traumas smaguma pakāpes. Jāatzīmē, ka smagu traumu gadījumā ārstēšanās izdevumi var būt ievērojami – vairāku simtu eiro apmērā.

Šosezon nelaimes gadījumu apdrošināšanā lielāko atlīdzību par velobraucēja gūto traumu – 445 eiro – BTA izmaksāja 2014. gada jūlijā par negadījumu, kas notika Ropažu novadā, kad krītot no velosipēda, velobraucējs guva kreisās kājas apakšstilba lūzumu. BTA atlīdzināja gan izdevumus par ārstēšanos slimnīcā, gan arī izmaksāja kompensāciju par gūto traumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+