×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Apdrošinātājs par sagruvušo veikalu “Maxima” samaksās 1,615 miljonus eiro (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Iegruvušais Maxima" veikals

Baltijas valstu apdrošināšanas kompānija ar Vācijas kapitālu “Ergo Insurance”, kas bija apdrošinājusi 2013.gadā sagruvušo Zolitūdes veikala “Maxima” ēku, samaksās Lietuvas mazumtirdzniecības veikalu operatora “Maxima Grupe” meitasuzņēmumam “Maxima Latvija” un ēkas īpašniecei SIA “Tineo” 1,615 miljonus eiro.

Tas paredzēts 8.janvārī noslēgtajā “Ergo Insurance”, “Maxima Latvija” un “Tineo” mierizlīgumā, ko 16.janvārī apstiprinājusi Viļņas apgabaltiesa, ziņu aģentūru BNS informējusi tiesas pārstāve Vaida Jurkevičūte.

Pēc viņas teiktā, tiesa atzinusi, ka mierizlīgums nav pretrunā likumu normām un sabiedrības interesēm un nepārkāpj pušu tiesības un likumīgās intereses, tādēļ prasība to apstiprināt un izbeigt lietu apmierināta.

Mierizlīgums paredz, ka “Ergo Insurance”, neatzīstot nekādu savu atbildību, samaksās 1,037 miljonus eiro “Tineo” un 578 100 eiro “Maxima Latvija”. Vienlaikus uzņēmumi atteikušies no visām esošajām vai iespējamajām prasībām un pretenzijām, kas varētu būt saistītas ar atbildību par veikala “Maxima” sabrukšanu, kā arī no turpmākas tiesāšanās Lietuvas vai citu valstu tiesās.

“Puses vienojas, ka ar šo mierizlīgumu strīds tiek galīgi atrisināts un summa [1,615 miljoni eiro] ir vienīgais, pilnīgais un galīgais visu prasību apmierinājums,” norādījusi tiesas pārstāve.

Sabrūkot veikalam “Maxima” Zolitūdē, 2013.gada 21.novembrī dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Desmitiem cilvēku tika ievainoti. Prokuratūra Latvijā par “Maxima” sabrukšanā cietušajiem atzinusi 263 personas.

“Ergo” ir apdrošinājusi “Maxima Latvija” un “Tineo” īpašumu un biznesa risku. 2013.gadā “Maxima Latvija” iesniedza “Ergo Insurance” pieteikumu par apdrošināšanas atlīdzību, bet saņēma atbildi, ka saskaņā ar līgumu apdrošināšana neattiecas uz gadījumiem, kad zaudējumi ciesti būves projektēšanas kļūdu dēļ.

Nesaņemot apdrošināšanas atlīdzību, “Maxima Latvija” un “Tineo” 2017.gadā vērsās Viļņas apgabaltiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Stulbums – par ko maksāt – neba jau dabas neraksturīga katastrofa ( Taifūns, meteorīts, kāda krītoša lidmašīna) , bet organizēta nolaidība + valsts varas bezatbildība = tā nauda piedzenama no nolaidības autoriem ( kas zīmēja, rēķināja, cēla , likvidēja uzraudzību – kāds Dombrovskis)…

  2. Te tā runāšana tiek iegrozīta tā, it kā apdrošinātāji no kaut kurienes ievestu furgonu ar naudu un tad nu maksātu pa labi un kreisi.
    Apdrošinātāji maksā no mūsu visu iemaksātajām apdrošināšanas naudām !
    Un vēl nokāš sev peļņu !
    Jo viņiem izdodas mazāk izmaksāt apdrošinājumu, jo lielāks kāposts atliek pašiem peļņā.

Draugiem Facebook Twitter Google+