×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: Rīgā apzog remontā esošus dzīvokļus

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Pēdējo divu mēnešu laikā saņemti vairāki iesniegumi no iedzīvotājiem, kuriem dzīvoklis apzagts remonta laikā – lai gan visos dzīvokļos tobrīd atradās remonta materiāli, meistaru instrumenti un bija uzstādīta arī daļa sadzīves tehnikas, to īpašnieki vēl nebija nomainījuši durvis vai ierīkojuši signalizāciju, liecina “If Apdrošināšana” Atlīdzību daļas informācija.

“Saņemtais atlīdzības pieteikums no klienta liecina, ka no dzīvokļa Ludzas ielā nakts laikā zagļi nozaguši vēl nepieliktus radiatorus, kā arī ūdensvada un kanalizācijas notekcaurules, kuras jau bija pievienotas, nodarot zaudējumus vairāku simtu eiro apmērā. No klienta paskaidrojuma secināms, ka dzīvoklī vēl nebija veikta durvju nomaiņa un zagļiem gan stipri bojātās dzelzs durvis, gan koka durvis nebija šķērslis iekļūšanai dzīvoklī. Turpretī Daugavpils ielā, kur klients pirms remonta bija veicis durvju nomaiņu, tālāk par koka durvīm, aiz kurām bija kvalitatīvas metāla durvis, zagļi netika,” informē “If Apdrošināšana” Īpašuma produkta vadītājs Endijs Melecis.

Līdzīgs iesniegums saņemts arī par Lienes ielā apzagtu dzīvoklī, kurā remonts jau tuvojās noslēgumam – naktī, uzlaužot durvis, tika nozagti visi meistaru atstātie darba instrumenti, kā arī vairākas lampas un tvaika nosūcējs, nodarot zaudējumus gandrīz 1500 eiro apmērā.

“If Apdrošināšana” Atlīdzību daļas eksperti norāda, ka bieži remontdarbu veikšana ir viegli pamanāma, jo dzīvokļu logi labākajā gadījumā tiek aizklāti ar avīzēm vai vispār nav nosegti. Līdz ar to zagļiem nav grūtību piefiksēt mājokļus, kuros notiek remontdarbi. Vienā no daudzdzīvokļu ēkām, kurā atradās apzagtais dzīvoklis, bija uzstādītas novērošanas kameras un tajās varēja redzēt, kā zagļi nesteidzoties un pat ieturot pīppauzes, vairāk nekā piecu stundu garumā mierīgi no dzīvokļa iznes visu, kas ir nozogams.

“Nereti mājokļu īpašnieki par apdrošināšanu un jo īpaši iedzīves apdrošināšanu, sāk domāt vien tad, kad remonts ir pabeigts un var sākt domāt par pārcelšanos uz jauno dzīvesvietu. Tāpat remonta laikā netiek izvērtēta iespēja sākt ar durvju nomaiņu vai vismaz pagaidu signalizācijas uzstādīšanu, lai dzīvoklī esošās materiālās vērtības netiktu nozagtas,” norāda Endijs Melecis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+