×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: Visbiežāk negadījumos cietuši “Honda” markas motociklu vadītāji

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apkopojot pēdējo trīs gadu KASKO apdrošināšanas atlīdzību statistiku par negadījumiem, kuros cietuši motociklu vadītāji vai radīti bojājumi motocikliem, apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” (BTA) secinājusi, ka visbiežāk – 25% no visiem pieteikumiem – negadījumos iekļuvuši “Honda” markas motociklu vadītāji.

Līdzvērtīgā skaitā – 17% no visiem pieteiktajiem negadījumiem – cietuši “Kawasaki” un “Yamaha” markas motociklu vadītāji. Visbiežāk motociklisti cietuši ceļu satiksmes negadījumos Rīgā, Rīgas reģionā un Kurzemē, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā.

Moto transporta satiksme uz Latvijas ceļiem kļūst arvien intensīvāka. Saskaņā ar biedrības “Auto Asociācija” sniegto informāciju šī gada pirmajā pusgadā motociklu pirmreizējo reģistrāciju skaits ir sasniedzis 384 vienības, kas ir par 14 % vairāk nekā 2013. gada pirmajā pusgadā, kad tika reģistrēti 336 motocikli.

Populārākie reģistrētie motociklu zīmoli šogad bijuši “BMW”, “Harley Davidson” un “Honda”. Pieaugot valstī reģistrēto motociklu skaitam, šī gada pirmajā pusgadā palielinājies arī BTA parakstīto OCTA un KASKO apdrošināšanas prēmiju apjoms, apdrošinot motociklus. Salīdzinot ar 2013. gada pirmo pusgadu, šī gada pirmajā pusgadā BTA parakstīto OCTA prēmiju apjoms palielinājies par 11%, savukārt KASKO prēmiju apjoms – par 13%.

Motociklisti ir vieni no mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un viņiem ir daudz lielāks risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumos nekā automašīnu vadītājiem. Neraugoties uz to, kurš ir negadījuma izraisītājs, motociklisti, salīdzinot ar autovadītājiem, vienmēr “maksā daudz augstāku cenu”, proti, negadījumu sekas ir daudz smagākas. Motociklistu nepasargā automašīnas salons vai dažādās drošības sistēmas, kas uzstādītas automašīnā.

Kopumā BTA pēdējo trīs gadu laikā BTA saņēmusi 92 motociklu KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par gadījumiem, kuros cietuši motociklu vadītāji vai nodarīti bojājumi motociklam, un izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzībās vairāk nekā 150 415 eiro. Lielākā daļa no negadījumiem – 58 % – reģistrēti Rīgā. Rīgas reģionā un Kurzemē, katrā no reģioniem, reģistrēti 11% negadījumu, savukārt Zemgalē – 10% negadījumu.

Analizējot informāciju par pieteiktajiem apdrošināšanas gadījumiem, kuros cietuši motociklisti vai radīti bojājumi motociklam, BTA secinājusi, ka visbiežāk – 67% no visiem motociklu KASKO atlīdzību pieteikumiem – negadījumi notikuši, motociklam saskrienoties ar automašīnu. 13% gadījumu motociklam radīti bojājumi, uzbraucot stāvošam transportlīdzeklim, 7% gadījumu, iebraucot bedrē un 3% gadījumu apgāžoties.

“Vērtējot mūsu datus par pēdējo trīs gadu laikā pieteiktajiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem, kuros cietuši motociklu vadītāji, jāteic, ka aizvien aktuāls ir jautājums par automašīnu un motociklu vadītāju solidaritāti, kā arī saprašanos ceļu satiksmē. Mūsu pieredze liecina, ka galvenie iemesli ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cieš motociklisti un tiek nodarīti bojājumi motociklam, ir atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, ceļa nedošana krustojumos, negaidīta izbraukšana uz galvenā ceļa no mazākas nozīmes ceļiem un pārgalvīgi, nepārdomāti apdzīšanas manevri, tai skaitā vietās, kur apdzīšana aizliegta. Lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījumiem, motociklu un automašīnu vadītājiem vairāk jārēķinās vienam ar otru. Transportlīdzekļu vadītāju necieņa vienam pret otru uz ceļa nereti ir iemesls ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cieš ne tikai motociklu un automašīnu vadītāji, bet, par nožēlu, arī viņu pasažieri, kā arī gājēji,” izteikusies apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” Apdrošināšanas atlīdzību departamenta vadītāja Iveta Rijniece.

Lielākā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība – 7 327 eiro
Apkopojot pēdējo trīs gadu statistiku par izmaksātajām apdrošināšanas atlīdzībām par negadījumiem, kuros cietuši motociklisti vai radīti bojājumi motociklam, BTA secinājusi, ka vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par vienu apdrošināšanas gadījumu sasniegusi 1 274 eiro. Tomēr BTA pieredzē ir gadījumi, kad apdrošināšanas atlīdzību summa par šādu negadījumu ir daudzkārt lielāka.

Lielākā apdrošināšanas atlīdzība, ko BTA izmaksājusi pēdējā pusotra gada laikā par negadījumu, kurā cietis “Yamaha” markas motociklists, ir 7 327 eiro. Ceļu satiksmes negadījumu izraisīja “Volvo” markas automašīnas vadītājs, kurš, braucot pa mazākas nozīmes ceļu, neievēroja ceļa zīmi “Dodiet ceļu”.

Otru lielāko apdrošināšanas atlīdzību BTA izmaksāja šogad par Rīgā nozagtu “Honda” markas motociklu. Apdrošināšanas atlīdzība par šo negadījumu bija 6 599 eiro.

Savukārt trešo lielāko apdrošināšanas atlīdzību 6 402 eiro apmērā BTA izmaksāja pērn par ceļu satiksmes negadījumu, kurā notika “Audi” markas automašīnas un “Honda” markas motocikla sadursme.

BTA ir lielākā apdrošināšanas atlīdzību izmaksātāja Latvijā. Kopumā 2013. gadā BTA bruto apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 77,8 milj. eiro, kas ir par 13 % vairāk nekā 2012. gadā, savukārt KASKO un OCTA atlīdzībās kopumā BTA izmaksāja 58,3 milj. eiro, kas ir par 15 % vairāk nekā 2012. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+