×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Apdrošinātāju vērojumi

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš februāra sākuma “BTA Insurance Company” SE jau saņēmusi 30 atlīdzību pieteikumus par transportlīdzekļu bojājumiem, kas radušies, iebraucot uz braucamās daļas esošajās bedrēs.

 

Apdrošināšanas kompānijas eksperti atzīst – parasti šādu pieteikumu daudzumu uzņēmums saņem aptuveni trīs mēnešu laikā. Lai gan ziema vēl nav beigusies, saņemto pieteikumu skaits ir daudz lielāks, salīdzinot ar vidējiem ziemas rādītājiem iepriekšējos gados. Kompānijas speciālisti prognozē, ka, ņemot vērā ātrumu, ar kādu rodas jaunas bedres uz ielām, pieteikumu skaits šoziem turpinās pieaugt. Piemēram, pēdējo divu nedēļu laikā pieteikto atlīdzību skaits par auto īpašnieku zaudējumiem, kas radušies bedru dēļ, jau ir divkāršojies. Vidēji tiek pieteikti divi gadījumi dienā. Pēc BTA datiem, visvairāk atlīdzību pieteikts Rīgā (97%), Liepājā un Daugavpilī.

“BALTA” (RSA Grupa) ziņo – pieprasījums pēc KASKO aug straujāk nekā jauno auto tirgus – pērn attiecībā pret 2011. gadu palielinājums ir vairāk nekā 10%. Tāpat novērojumi liecina – lai arī Latvijā joprojām pastāv tendence biežāk apdrošināt jaunus spēkratus vai auto līdz piecu gadu vecumam, īpašnieki arvien biežāk sāk apdrošināt arī vecākus transportlīdzekļus. “Baltas” dati liecina, ka KASKO vidējais transportlīdzekļu vecums pēdējo piecu gadu laikā ir palielinājies gandrīz par diviem gadiem. “Pieredze rāda, ka jaunu auto pircēji ir uzmanīgāki braucēji, jo jauni auto iekļūst ceļu satiksmes negadījumos retāk nekā trīs un vairāk gadus veci auto. Tāpat klientus vienlaikus ar pievilcīgu apdrošināšanas piedāvājumu uzrunā pats auto dīleris, piedāvājot ne tikai kvalitatīvu risinājumu no viena vai vairākiem apdrošinātājiem, bet arī papildu labumus, piemēram, maiņas auto servisā vai papildu atlaidi remontdarbiem. Tajā pašā laikā KASKO tirgū vērojamas pārmaiņas. Arī vecāku transportlīdzekļu īpašnieki, kuriem KASKO nav obligāta prasība, piemēram, līzinga dēļ, arvien biežāk novērtē apdrošināšanu kā savas drošības garantu,” stāsta “Baltas” pārstāvis Lauris Pārups.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+