Ekonomika
Tehnika

Apdrošināti jaunie stacionārie radari – katrs par 53 000 eiro 16

Publicitātes foto

Apdrošināti jaunie stacionārie fotoradari – katrs par 53 000 eiro, informēja radaru apdrošinātāji – kompānija “If Apdrošināšana”.

Apdrošināšanas sabiedrībā informē, ka fotoradari apdrošināti, paredzot jebkāda veida bojājumu rašanos, tostarp ļaunprātīgu bojāšanu. Iekārtas apdrošinātas uz vienu gadu.

“Saskaņā ar noslēgto līgumu starp CSDD un apdrošināšanas sabiedrību “If Apdrošināšana”, pakāpeniski līdz ar pārējo stacionāro fotoradaru darbības sākšanu tie tiks arī apdrošināti, lai fotoradarus aizsargātu pret jebkādu neparedzētu bojājumu rašanos. Iepriekšējā fotoradaru darbības pieredze Latvijā liecina, ka visbiežāk tie cieta no vandālisma. Šī brīža noskaņojums sabiedrībā ir krietni racionālāks, un fotoradari tiek uztverti kā viens no satiksmes drošības uzlabošanas veidiem. Turklāt par to aizsardzību gādā vairākas tajos iebūvētas drošības iekārtas,” informē “If Apdrošināšana” Īpašuma produkta vadītājs Endijs Melecis.

CSDD rīkotajā konkursā par “doplera” principa stacionāro fotoradaru piegādi uzvarēja uzņēmums “Reck”, un pirmās divas mērierīces uz Latvijas ceļiem jau sākušas darboties. Apdrošinātie fotoradari atrodas uz ceļa Rīga–Jelgava pie pagrieziena uz Brankām un uz jaunā Rīgas–Kokneses ceļa pie satiksmes mezgla ar ceļu Inciems–Sigulda–Ķegums.

Latvijā ir uzstādīti Nīderlandes uzņēmuma “Gatso” fotoradari, kas tiek izmantoti apmēram 60 pasaules valstīs.

“Doplera” principa ātruma kontroles sistēmas pamatā ir pāri ceļam vērsta radara kūļa tehnoloģija, izmantojot ciparu fotokameru pārkāpuma fiksēšanai un iegūtā pārkāpuma attēla saglabāšanai. Sistēma ir aprīkota ar integrētu zibspuldzi izmantošanai gaišā un tumšā diennakts laikā, un tā ir sinhronizēta ar fotokameru.

Saistītie raksti
LA.lv