×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Ape 42. reizi aicina uz Vaidavas kausa izcīņu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Šīs nedēļas nogalē uz tradicionālajām un vecākajām Baltijas motokrosa sacensībām „Vaidavas kausi“ Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē aicina Ziemeļvidzemes pilsēta Ape.

Vairs nenotiek motokross Šmerļa priedēs, nav vairs pavasara svētceļojums uz Gaujas kausiem Valmierā, mūsu labākie sportisti regulāri vago Eiropas un aizjūras trases, tomēr ir lietas, kas nepiekāpjas pasaules mainības priekšā. Viena no tādām – Vaidavas kausa izcīņa Apē. Sacensību rīkotāji to sauc par mūsu motokrosa klasiku un tam var piekrsit – Apes pakalnos 17. maijā motori rūks jau 42. reizi. Tāda vēsture un ilgmūžība no pašlaik kalendārā palikušajiem motokrosiem vairs nav nevienam citam.

„Vecums varbūt nav galvenā lieta, ar kuru vajadzētu lepoties,“ nosmej sacensību organizators Mairis Levans. „Mēs varam lepoties ar tradīcijām, ar vienu no grūtākajām trasēm Baltijā. Apē patiešām var izdzīvot līdzi visam motokrosa attīstības ciklam. Sākot ar tradicionālajiem „Zelta mopēda“ braucieniem, turpinot ar ekipāžu sacensībām, labi zināmiem un pašmāju motokrosa sakarā leģendāriem uzvārdiem senioru klasē, un visbeidzot ar Baltijas labāko sportistu cīņām solo motociklu klasēs. Latvieši pret igauņiem – tas Apē vienmēr bijis aktuāli un būs arī šogad,“ teic Levans.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Apē atkal brauks Matīss Karro, kurš savā mājas trasē pie lielā Vaidavas kausa MX1 klasē vēl nav ticis. Pirms pāris nedēļām atgriezies trasē pēc krustenisko saišu plīsuma izārstešanas, Karro uzvarēja Superkausa pirmajā posmā un izcīnīja septīto vietu Lielbritānijas čempionāta posmā. No igauņu puses savu dalību apsolījis viņu pašlaik ātrākais braucējs Gerts Krestinovs, tiek gaidīts pašreizējais Vaidavas kausa īpašnieks Tanels Leoks. Tāpat ātrākie pašmāju braucēji, kas nav aiznemti pasaules čempionāta cīņās. Aizvadītās nedēļas nogalē Igaunijas čempionātā Pērnavā MX1 klasē labākais no mūsējiem (Dāvis Līvs)  bija tikai devītajā vietā, tā ka ar ko cīnīties trasē un ko redzēt tās malā būs. MX1 un MX2 klasēs, kā ierasts, būs kopīgi braucieni ar atsevišķu ieskaiti, kas sola pilnu starta barjeru.

Šogad būs pirmais „Vaidavas Kauss”, kad mototrasē nebūs šo pasauli pāragri pametušais Gundars Levans – viens no sacensību pamatlicējiem. Tieši „Zelta mopēds” standarta klasē turpmāk izcīnīs viņa piemiņai veltīto ceļojošo kausu. Zīmīgi, ka ar šādu mopēdu Gundars iesāka savas motosportista gaitas, pirms gandrīz 10 gadiem atjaunoja Zelta mopēds kustību Latvijā un vēl pagājušajā gadā piedalījās sacensībās ar savu mopēdu…

Vaidavas kausi, kā ierasts, sāksies sestdienas vakarā ar grupas “Tranzīts”koncertu, svētdien skatītāju pirktās biļetes piedalīsies loterijā. “Bez liekas izpušķošanas varu teikt, ka katru gadu Vaidavas kausa izcīņu apmeklē 3-4 tūkstoši skatītāji. Apē un Ziemeļlatvijā tas ir notikums un šā brīža situācijai labi apmeklēts pasākums. Atbrauciet arī jūs, būs interesanti,” Levans uz Api aicina gan tuvus, gan tālus ciemiņus.

Kā pēdējos gados ierasts, par Vaidavas Kausiem cīnīsies MX1, MX2, Blakusvāģu, Senioru, Mini MX un šogad arī Amatieri 30+ klašu sportisti.

VK_uzvaretaji

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+