×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

“Apedceļam” beidzot Gada balva

apvedcels_ilva_birzkope_6

Pazīstamā šlāgermūzikas grupa “Apvedceļš” pirmoreiz tās divpadsmit gadu darbības laikā tikusi pie pirmās vietējā mēroga “Grammy” atzinības – “Latvijas Mūzikas ierakstu” Gada balvas nominācijā “Labākais šlāger
mūzikas albums” par pērn iznākušo albumu “Durvis uz vasaru”.

 

Liels un negaidīts bija “Apvedceļa” mūziķu Jāņa Krūmiņa un Armanda Leimaņa pārsteigums, saņemot balvu no grupas labu draugu – aktieru Indras Burkovskas un Andra Bērziņa – rokām. Bija skaidri redzams, glancēta pateicības runa nebija iepriekš gatavota, jo ierasts, ka šajā nominācijā līdz šim godināts Maestro Pauls.

“Apvedceļa” albumā “Durvis uz vasaru”, kas klajā nāca aizvadītajā vasarā, visas dziesmas ir solista Jāņa Krūmiņa rakstītas. Pats autors saka – par šo guvumu esot tāds dziļš pieauguša vīrieša prieks, piebilstot: “Patīkami, ka esam novērtēti. Iepriekšējos gados, kad nominēti bija citi “Apvedceļa” albumi un dziesmas, konkurenci izjutām īpaši spēcīgi, jo līdzās vienmēr bija Raimonda Paula vārds.”

Savukārt grupas “Apvedceļš” menedžeris un basģitārists A. Leimanis atzīst, ka šī balva allaž būs atgādinājums par izjusto emocionālo gandarījumu tās saņemšanas brīdī.

“Pateicamies savām ģimenēm, vecākiem un liktenim par atbalstu. Protams, arī klausītājiem, kuri apmeklē “Apvedceļa” pasākumus, balso “Latvijas šlāger-aptaujā” – pat uz ielas šad tad nāk klāt un atklāj, ka ir to izdarījuši.

Tiesa, mūsu pamatauditorija varbūt neskatās šo raidījumu un nebalso, taču pauž savu patiku par “Apvedceļa” mūziku kā citādi. Novēlu, lai fani mūs neaizmirst arī turpmāk, bet saviem kolēģiem – lai balva ir stimuls vienmēr atcerēties par klausītājiem, kuriem ir vajadzīgs tas, ko darām,” saka Armands.

Tāpat viņš uzsver, ka Gada balvā tiek vērtēts nominantu sniegums ierakstā, tāpēc paldies par ieguldīto darbu albuma tapšanā pienākas arī skaņu režisoram Andrim Šīrantam un visiem pārējiem, kuri devuši savu artavu, lai dziesmu krājums “Durvis uz vasaru” ieraudzītu dienasgaismu un klausītāji to pamanītu.

 

“Ja godīgi, nebija ticības, ka dabūsim šo balvu. Liku likmes uz Harija Joniškāna albumu un viņš savukārt uz mums. Jāsaka paldies arī sāncenšiem gadu gaitā. Nav noslēpums, ka mūzikas tirgus Latvijā ir mazs, bet dalībnieku – daudz.

 

Lai vai kā daļa cilvēku mēģinātu noliegt šlāgeri, latviskā mentalitāte vienalga pēc tā tiecas. Tas labi redzams, piemēram, amatierkolektīvu saietos, kad pēc svinīga koncerta visi grib atpūsties vienkāršā ballītē.”

Līdz šim nozīmīgākā balva “Apvedceļa” radošajā darbībā savulaik saņemta LNT mūzikas video projektā par leģendāro dziesmu “Zemenes”.

Taču dzīvajā sniegumā publikas mīluļus jau pavisam drīz dzirdēsim Liepājā, kur 17. martā Olimpiskā centra arēnā līdz ar “Apvedceļu” koncertprogrammā “Zelta dziesmas” uzstāsies tautā populāras un iemīļotas grupas – “Klaidonis” un “Baltie Lāči”.

Savukārt “Apvedceļa” dziesma “Dvēsele”, kas iekļauta godalgotajā albumā, pašlaik piedalās “Latvijas šlāgeraptaujas” ziemas posmā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+