×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

Apelācijas instance attaisno Krievijas karoga bojātāju (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rīgas apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances spriedumu, ar kuru attaisnots par Krievijas karoga sabojāšanu pērn Rīgā notikušajā Latvijas Krievu savienības (LKS) organizētajā piketā "Krimas atbalstam" apsūdzētais Dainis Rūtenbergs

Rīgas apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances spriedumu, ar kuru attaisnots par Krievijas karoga sabojāšanu pērn Rīgā notikušajā Latvijas Krievu savienības (LKS) organizētajā piketā “Krimas atbalstam” apsūdzētais Dainis Rūtenbergs, aģentūrai LETA apliecināja advokāts Aldis Alliks.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniegts protests un apelācijas sūdzība par spriedumu, ar kuru tiesa attaisnoja Rūtenbergu.

Pirmās instances tiesā prokurors šajā krimināllietā apsūdzētajam prasīja piespriest 100 stundas piespiedu darba. Tāpat no Rūtenberga tika prasīti 15 eiro kā atlīdzība par cietušajam nodarīto kaitējumu.

Rūtenbergs tika apsūdzēts par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, un pēc šī panta persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā ticis noskaidrots, ka Rūtenbergs pagājušā gada 10.marta gājiena laikā sadusmojies par Latvijā izmantoto Krievijas karogu, piegājis pie viena no gājiena dalībniekiem un, pielietojot fizisku spēku, no viņa rokām izrāvis šo karogu. Uzreiz pēc tam Rūtenbergs uzsitis pa karoga kāju, kā rezultātā karoga plīvojošā daļa divās vietās ieplēsta.


Pērn pavasarī Valsts policija (VP) izbeidza kriminālprocesu pret šo personu par huligānismu. Vēlāk gan tika nolemts lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu atcelt daļā, kriminālprocesu atjaunot un turpināt izmeklēšanu par svešas mantas bojāšanas faktu. Tad kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 185.panta 1.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par svešas mantas bojāšanu.

LKS (iepriekš – PCTVL) pikets notika pērn 10.martā pie Eiropas Savienības mājas Rīgā, kā arī dažās citās vietās pilsētas centrā. Policija pasākuma laikā aizturēja vienu cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Krievija visvairāk posta ir nodarījusi Latvijai, un vēl turpina savu agresiju, melus, provokācijas! Krievijas karogam un simbolikai mūsu Zemē nav vietas! Labi, ka esm NATO, kurš mūs sargā! Amerikas karogs jātur cieņā!!!

 2. Krievijas karogam nav jāplīvo Baltijas valstīs.

  • Mazāk naida, draugi Atbildēt

   Kāpēc? Karogs jau nav vainīgs. Valsts karogs ir tautai īpaši nozīmīgs simbols, tas ir jāciena.

  • Var redzēt, ka latviešiem smadzenes apstrādā Rietumu propoganda. Krievijas karogam nav jāplivo, tad tas nedrīkst plīvot Krievijas vēstniecības teritorijā, viesnīcas karogu mastā? Karogs nav vainīgs pie tā, ka Putins sēž kremlī un draud pasaulei. Izgāzt dusmas uz Putinu, nevis uz karogu. ASV karogs gan plīvo, tad amerikāņi skaitās labie un krievi sliktie? Smieklīgs stereotips. Latvieties 1991. gadā atbrīvojās no PSRS jūga, un bija nacionāli pārliecināts, bet tagad pietupjās ASV. Draugi, nevajag idealizēt nevienu lielvalsti, jo lielvalstis ar mazām valstīm spēlējās, kā ar rotaļlietām.

   • Tu esi tik pat dumjš sava kremļa pārstāvis kā visi pārējie. Ko teiksi par to, ka krievijā masu pasākumos Ukrainas karogu mīdija kājām visi, kam nebija slinkums? Gribu dzirdēt tavu atbildi.

    • Bet nu nevajag atbildēt jau ar to pašu. Ja darīs tā pat ar Krievijas karogu, tad ar ko jūs būsiet labāks par tiem, kas mīdīja Ukrainas karogu? Vai tiešām jūs būsiet tik zema līmeņa cilvēks?

 3. Kāds prieks! Kāda laime! Pilnīgi ziemsvētku vecīša dāvana! ATTAISNOJA !!! Nebijis Latvijas tiesu sistēmas panākums cīņā par latviešu tiesībā uz savu viedokli
  Bet vai tiesu sistēmai nav kauns par savu pielīšanu?!

 4. Taisnība triumfēja!!! Un ne jau karogu sabojāja, bet gan pārlauza kaut kādu sūda koka gabalu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+