×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Apēsts dzīvs – kādēļ un kā anakonda apēda cilvēku (Video)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Varbūt noder

TV kanāla “Discovery” raidījums “Apēsts dzīvs” Latvijas skatītājiem būs redzams 21.decembrī plkst. 23.00.

Pavisam nesen visu pasauli satrauca vēsts par kādu pārdrošu pētnieku, kurš, TV kanāla “Discovery” raidījuma “Apēsts dzīvs” ietvaros, labprātīgi metīsies milzu zaļās anakondas rīklē, lai tiktu apēsts dzīvs. Vēloties informēt visus, kas nespēj sagaidīt raidījuma “Apēsts dzīvs” pirmizrādi, “Discovery” sniedz papildu informāciju par raidījuma tapšanu.

Raidījumā “Apēsts dzīvs” piedalās čūsku pētnieks un aizstāvis Pols Rozolī, kurš veltījis savu karjeru, lai pētītu zaļo anakondu – lielāko, spēcīgāko čūsku pasaulē un galveno plēsoņu Amazonē. Rozolī ir specializējies rietumu Amazones izpētē jau vairāk nekā desmit gadu. Viņa darbs palīdzējis pievērst uzmanību Amazones lietus mežiem, kuros dzīvo zaļās anakondas.

TV kanāls “Discovery” oficiāli apstiprina, ka eksperiments ir noticis, kā arī to, ka sveiki un veseli ir abi tā dalībnieki – zinātnieks Pols Rozolī un zaļā anakonda.

Šī gada vasarā vairāk nekā 60 dienas filmēšanas komanda dokumentēja Rozolī ekspedīciju uz norobežotu un slēptu valstību dziļi Amazones džungļos. Vietu, kuru vietējie sauc par “peldošo mežu”. Tā ir vienīgā vieta pasaulē, kur var pētīt šīs milzīgās čūskas savvaļā. Rozolī tur pabijis vairākkārt un mēģinājis notvert pasaulē lielāko anakondu, bet neveiksmīgi, tādēļ zinātnieks nolēmis atgriezties un izmēģināt ko tādu, ko neviens līdz šim nebija uzdrošinājies.

Ietērpies īpaši šim eksperimentam veidotā aizsargtērpā, Rozolī mēģinās iekļūt dziļi anakondas vēderā. Kopā ar inženieru komandu tērps ticis veidots tā, lai tas nekaitētu ne pētniekam, ne anakondai. Zaļās anakondas žņaudzēj spēks pielīdzināms triecienam, ko cilvēks saņemtu, ja to notriektu liels autobuss. Eksperiments ticis veikts, lai gūtu ieskatu lielās čūskas barošanās un medību paradumos, kā arī, lai pievērstu pasaules uzmanību aizsargājamiem Amazones lietus mežiem un lielajām anakondām, kurām tās ir mājas.

“Esmu redzējis, kā Amazones lietus meži tiek iznīcināti. Tas ir tik apbēdinoši, ka mēs varētu būt pēdējā paaudze, kam ir iespēja tos saglabāt. Cilvēkiem ir nepieciešams atvērt acis un saprast, kas notiek citur pasaulē. Riskēt ar savu dzīvību, lai pievērstu uzmanību globālām problēmām – kādēļ gan nē – nav labāka veida kā patiesi šokēt cilvēkus,“ uzskata Rozolī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+