Foto – Juris Kalniņš

Apetīte rodas ēdot 0

Latvijas basketbolisti Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā nonākuši viena soļa attālumā no līdzdalības Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, un divi soļi mūsu izlasi šķir no pasaules čempionāta.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“LA” jau ziņoja par latviešu pārliecinošo uzvaru Ļubļanā pret Ukrainas izlasi (85:51). Taču to nevar dēvēt par sensāciju. Lai gan aizvakar vieniem viss gāja no rokas un otri to noskatījās bez lielas pretestības, Latvijas izlases uzvara ir likumsakarīga gan spēles organizācijas un daudzveidības, gan laukumā paveiktā darba un pārliecības ziņā. Valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis runā tieši: “Varbūt daudzus esam pārsteiguši, taču noteikti vēl neesam pārsteiguši sevi.” Tomēr gribas iekniebt sev ausī – tikai vienas veiksmīgas spēles attālumā ir Eiropas čempionāta ceturtdaļfināls, vēl viena uzvara, un piedalīsimies pasaules čempionātā. Komandai nav šaubu – tikai tādi tagad ir latviešu mērķi.

Spēlē pret ukraiņiem zīmīgs ir skaitlis 51 – tik maz punktu mūsējie zaudēja aizsardzībā. Tas ir Latvijas izlases rekords Eiropas čempionātu finālturnīros, otrais labākais sasniegums oficiālās spēlēs.

“Uzdevums bija no pirmās minūtes ļoti agresīvi spēlēt aizsardzībā un pacietīgi uzbrukumā. Pats galvenais – nedrīkstējām ļaut ukraiņiem sajust savu spēli. Viņi ir ļoti disciplinēta komanda, kurai pēc pirmās kārtas bija labākais trīspunktnieku precizitātes procents čempionātā. Kopumā spēle izdevās, visi, kas gāja laukumā, to pastiprināja,” pārliecinošo uzvaru komentēja Bagatskis.

E grupas turnīra pirmajā kārtā pie uzvarām tika arī abas pārējās nāves grupai Jeseņicē cauri izkļuvušās komandas. Serbi ar 76:69 pārspēja beļģus, lietuvieši pēc Arvīda Saboņa uzrunas rīta treniņā ar 76:62 sakāva Francijas izlasi.

Latvijas un Ukrainas spēle būtībā bija viena no svarīgākajām E grupā. Zaudējuma gadījumā izredzes uz ceturtdaļfinālu būtu visai mazas, bet tagad varam sākt rēķināt variantus, kā palikt Ļubļanā arī jaunnedēļ uz izslēgšanas spēlēm. Iespējams, mūsējie svarīgāko darbu otrajā posmā jau paveikuši. Tā būs noticis, ja ukraiņi un beļģi neradīs sensācijas spēlēs pret serbiem un lietuviešiem, bet paši nezaudējam Beļģijas izlasei vairāk kā ar 16 punktu starpību. Taču komanda pagaidām ar tādu rēķināšanu nenodarbojas. Dienas kārtībā ir šīvakara mačs pret Francijas izlasi ar pasaulē spožāko saspēles vadītāju Toniju Pārkeru. Taču Bagatskis teic: “Basketbolu spēlē cilvēki, nevis skaļi uzvārdi.” Pirms diviem gadiem Šauļos francūžiem zaudējām ar 78:89, bet Ļubļanā laukumā izies pavisam citāda Latvijas izlase. Vai arī iznākums būs citāds? Spēles sākums un TV6 tiešraide pulksten 22 pēc Latvijas laika. Svētdien ar beļģiem tiekamies 15.30.

Basketbols

EIROPAS ČEMPIONĀTS, E GRUPA

* Beļģija – Serbija 69:76 (18:19, 36:40, 51:54), Mukubu 16, van Rosoms un Begins pa 12; Krstičs 17, Markovičs 15.

* Lietuva – Francija 76:62 (16:10, 32:27, 51:42), Seibutis 15, Valančūns 13; Dekolo 12, Pārkers 11.

Tabulā: 1. Serbija 3-0, 2. Lietuva 2-1, 3. Francija 2-1, 4. Latvija 1-2, 5. Ukraina 1-2, 6. Beļģija 0-3.