Ekonomika
Bizness

Apgabaltiesa atzīst par prettiesisku “Ragakāpas” pludmalē uzbūvēto restorānu0


Fotogrāfija no prettiesiskās būves būvniecības perioda.
Fotogrāfija no prettiesiskās būves būvniecības perioda.
Publicitātes foto

Administratīvā apgabaltiesa 2019.gada 18.aprīlī ir apmierinājusi Jūrmalas iedzīvotāja pieteikumu par Jūrmalas pilsētas pludmalē 2017.gadā uzbūvētā restorāna prettiesiskumu, noskaidrojis portāls “LA.lv”.

2017.gada vasarā Jūrmalā, dabas parka “Ragakāpa” pludmalē, trīs mēnešu laikā tapa 217 kvadrātmetru liela būve, kurā SIA “Lauris Restaurant service” uzsāka sniegt ēdināšanas pakalpojumus.

Vietējais iedzīvotājs Artūrs Priede uzskatīja, ka tik liela un fundamentāla būve pludmalē saskaņota prettiesiski, tāpēc vērsās administratīvā tiesā ar pieteikumu par Jūrmalas pilsētas būvvaldes saskaņojuma atzīšanu par prettiesiskumu.

Administratīvā rajona tiesa jūrmalnieka pieteikumu apmierināja, taču gan Jūrmalas pilsētas dome, gan SIA “Lauris Restaurant service” pirmās instances tiesas spriedumu pārsūdzēja apgabaltiesā.

Pēc jaunākā tiesas sprieduma A.Priede cer, ka Jūrmalas pilsētas dome turēs administratīvā apgabaltiesā doto vārdu no jauna nesaskaņot jau uzbūvēto SIA “Lauris Restaurant service” ēku, un ēka šogad tiks nojaukta.

Tāpat A.Priede vēlas norādīt, ka administratīvās tiesas arī līdz šim savos spriedumos par 36.līnijas būvniecības procesiem vairākkārt norādījušas uz Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes amatpersonu pārāk formālo un pretimnākošo nostāju pret SIA “Lauris Restaurant service” būvniecības vēlmēm īpaši aizsargājamā dabas parkā “Ragakāpa”.

Saistītie raksti

“Es ceru, ka Valsts vides dienests un Dabas aizsardzības pārvalde uzlabos savu darbu, lai turpmāk ievērotu administratīvo tiesu spriedumos paustās atziņas un norādes par būvniecības pieļaujamību Jūrmalas pilsētas 36.līnijas kvartālā, jo šī teritorija ietilpst īpaši aizsargājamā dabas parka “Ragakāpa” sastāvā.”, saka A.Priede.

"Ragakāpas" pludmalē prettiesiski uzbūvētā restorāna ēka
LA.lv